19. května 2008 16:30 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

David Beckham si chce zahrát na horolezce

David Beckham | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy David Beckham | foto: AFP

LONDÝN Fotbalová ikona a módní sexsymbol chce přispět svou troškou do mlýna a v rámci charitativní akce uvažuje o výstupu na Kilimandžáro. Zda se tam nechá vyvézt privátním vrtulníkem či opravdu využije pouze síly svého vlastního těla je zatím záhadou.

Anglická fotbalová hvězda David Beckham prý plánuje výstup na nejvyšší horu Afriky Kilimandžáro. Zdolání 5895 metrů vysokého
vrcholu podle listu The Sun slíbil frontmanovi irské kapely U2 Bono Voxovi, který záložníka Los Angeles Galaxy požádal o pomoc při charitativní akci pro UNICEF.

Podle deníku nejprve Beckham chvíli váhal, protože se ve velké výšce necítí příliš dobře, ale frontman U2 ho nakonec přesvědčil. Ještě není přesně stanoveno datum, kdy expedice s Beckhamem a slavným zpěvákem vyrazí na cestu, protože je nejprve nutné vyřešit všechny náležitosti pojistky bývalého kapitána anglické reprezentace.

Beckham by nemusel být jediným fotbalistou v expedici. Osmačtyřicetiletý Bono Vox údajně přemlouvá i brankáře West Hamu United Roberta Greena.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz