4. prosince 2008 10:55 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

David Jarolím: Táta mi radil, ať se šetřím

Kapitán Hamburku David Jarolím bojuje o míč s protihráčem s Hannoveru 96. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kapitán Hamburku David Jarolím bojuje o míč s protihráčem s Hannoveru 96. | foto: ČTK

PRAHA Po třech letech nabízí Pohár UEFA znovu rodinné derby. Kapitán fotbalistů Hamburku David Jarolím (29) se chystá proti svému otci Karlu Jarolímovi, který trénuje Slavii. Na trávníku potká i bratrance Marka Jarolíma. Ohled na příbuzenské vazby ale prý brát nebude.

Jak velkou pozornost rodinný souboj v Německu budí?
Pro místní média je to hodně zajímavé. Berou to jako jasné téma číslo jedna. Už od pondělka se tím novináři dost zabývají, stránky jsou toho plné. Moc jsem si to před losem nepřál, ale teď se těším. Půjde o všechno, vyhrát se budou snažit obě strany. 

V roce 2005 jste zažil podobnou situaci. Hamburk ve vzájemném utkání vyhrál 2:0, ale ze skupiny nakonec postoupila i Slavia. To se letos už nestane. Nekazí vám to náladu?
Je to škoda. Věci se ale mají tak, že hraju za Hamburk, jsem jeho kapitán a mojí povinností je, abych pro něj odevzdal co nejlepší výkon a z Prahy jsme si odvezli tři body.

LN Když se bavíte s otcem, snažíte se hovoru o blížícím se utkání raději vyhnout?
Vlastně jsme ho probírali hned po losu, potom ani ne. Naposledy jsme spolu mluvili po telefonu v pondělí. Táta radil, ať prý tolik neblázním a pošetřím si síly na další bundesligový zápas. Samozřejmě to myslel jako vtip.

Dokážete posoudit, jestli znáte vy lépe Slavii, nebo váš otec má lepší přehled o herních schopnostech Hamburku?
Těžko říct, asi to vyjde nastejno. Mám v Německu české kanály, takže Slavii často sleduju. Táta zase viděl spoustu utkání Hamburku, protože je podobně zařízený.

Všiml jste si, že Slavia zatím není v evropských pohárech tolik suverénní jako v české lize?
Je jasné, že v pohárech má mnohem silnější soupeře. Co jsem viděl, tak akorát v Žilině jim zápas nevyšel, ale třeba Aston Villu mohli doma klidně porazit.

Jak se podle vás Slavia změnila od doby, kdy s ní Hamburk hrál naposledy?
Pro nás to bude teď určitě těžší. Slavie je někde úplně jinde, určitě má silnější a vyspělejší mužstvo. Loni hrála Ligu mistrů, to kluky trochu otrkalo.

A jak se těšíte na návštěvu Edenu?
Už jsem tam hrál s nároďákem před mistrovstvím Evropy. Od té doby ne. Člověk se pochopitelně těší mnohem víc, než kdyby se hrálo někde na Strahově.

V jakém rozpoložení Hamburk vlastně dorazí do Prahy?
V bundeslize se nám daří především doma. To je naše síla. Jako jediné mužstvo jsme tam kromě jedné remízy všechno vyhráli. Je paradox, že herně jsme na tom líp na hřištích soupeřů, odkud ale nevozíme body. Doufám, že se nám to podaří v Praze konečně spojit.

Najdete na Lidovky.cz