5. prosince 2008 0:58 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

David Jarolím: Za výhru jsem moc rád

David Jarolím tradičně s kapitánskou páskou.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy David Jarolím tradičně s kapitánskou páskou. | foto: ČTK

PRAHA Když fotbalový záložník David Jarolím opouštěl arénu v pražském Edenu, cítil se vnitřně mírně rozpolcený. Na jedné straně jej těšilo to, že jako kapitán dotáhl Hamburk k výhře a k dalšímu postupu v Poháru UEFA, částečně jej ale mrzelo i to, že dnešní triumf bundesligového týmu zmařil všechny naděje Slavie. Klubu, který jej vychoval pro velký fotbal a v jehož řadách dnes smutnili jeho otec a trenér Karel a záložník Marek, Davidův bratranec.

"Předně jsem moc rád, že Hamburk jde dál. Protože minule proti Ajaxu jsem udělal chybu, která zavinila naši porážku. Hodně jsem to chtěl odčinit. Nebyl to hezký zápas, ale hlavní byly tři body, a ty jsme vydřeli," řekl Jarolím novinářům.

Reprezentační záložník však štěstím nijak nezářil, protože jej mrzelo i pomyšlení na Slavii. "Nejlepší by samozřejmě bylo, kdyby postoupily Hamburk i Slavia, jako se to povedlo před třemi lety," připomněl Jarolím tři roky starou situaci ve skupině, kdy Slavia i přes nezdar proklouzla do jarních bojů.

"Ale po tom, co jsem pokazil ten zápas s Ajaxem, už to možné nebylo. Nedá se nic dělat, oblékám dres Hamburku a záleží mi hlavně na jeho úspěchu. I když si uvědomuju, že táta i Marek jsou určitě hodně zklamaní. Emoce v tom trochu jsou," přemítal hamburský lídr.

Zápas hodnotil už převlečený v dresu, který získal výměnou od svého bratránka. "Je to dobré, vracím se do Hamburku s Markovým dresem i třemi body," usmíval se Jarolím. Ten si ale po utkání možná od svých blízkých vyslechl své. Výprava Hamburku se totiž do Německa vrací až v pátek, takže Jarolím možná bude nocovat u rodičů. Dnes v podstatě zpečetil osud Slavie. Právě jeho průnik v nastaveném čase ukončil faulem brankář Vaniak, který byl vzápětí vyloučen a Petrič z následné penalty uzavřel na konečných 2:0.

Jarolím po pádu v šestnáctce dostal od Vaniaka trochu vyčiněno. "Přesně takhle ho známe. Spíš to mohl zakončit nějakou střelou, než si takhle jít pro faul. Navíc jsem dostal červenou, budu mít určitě i nějakou stopku. Davida jsem se už na hřišti ptal, jestli to měl zapotřebí," líčil Vaniak. "David tam sebou mrskl parádně," připojil s úsměvem i slávistický trenér.

Jarolím junior se však bránil, po střetu s Vaniakem prý měl svědomí čisté. "Penalta byla úplně jasná, brankář mě trefil. I když je fakt, že rozhodčí tu červenou dávat nemusel, žlutá by stačila. Navíc pro tým je velkým trestem i penalta samotná," uvedl hamburský špílmachr. Na penaltu však v Edenu nešel, možná zbytečně nechtěl jitřit emoce. "Kdyby to byl jiný soupeř, tak na ní možná jdu," připustil Jarolím.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz