Úterý 6. června 2023, svátek má Norbert
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Sport

Davidová bojovala o stupně vítězů do poslední střelby, mužská štafeta závod nedokončila

Markéta Davidová foto: ČTK

Anterselva - Biatlonistka Markéta Davidová byla pátá v závodě s hromadným startem v Anterselvě. Byla ve hře o premiérovou medaili pro český tým v tomto ročníku Světového poháru, ale v závěrečném kole na nejlepší nestačila. Stejně jako před šesti dny v Oberhofu zvítězila Francouzka Julia Simonová. Mužská štafeta v Itálii neuspěla, po dostižení o celé kolo bylo české kvarteto ze závodu staženo.
  13:55aktualizováno  16:55

Davidová udělala při první střelbě jednu chybu a propadla se na 23. místo, ale pak už měla přesnou mušku a posouvala se dopředu. Ze závěrečné stojky díky chybám řady soupeřek odjížděla jako třetí. Rychle se ale sjela pětičlenná vedoucí skupina a Davidová tentokrát nestačila.

Markéta Davidová
České biatlonistky

Ve sjezdu měla pomalejší lyže než soupeřky a ve stoupáních nedokázala drobné manko zlikvidovat. „Bohužel už mi nezbylo tolik sil, kolik bych si představovala. Už na to nebylo, holky na tom byly líp. Mrzí mě to, že jsem se dneska trefila a ani to nestačilo,“ řekla Davidová České televizi. Z pátého místa měla rozporuplné pocity. „Jsem za něj strašně ráda, do desítky je to pro mě úspěch. Jenom dneska to bylo hodně blízko,“ posteskla si.

Nakonec ji od bronzové Rakušanky Lisy Theresy Hauserové dělilo 14,1 sekundy. Páté místo je pro čtyřiadvacetiletou Češku druhým nejlepším výsledkem v sezoně po čtvrté příčce z předvánočního závodu s hromadným startem v Hochfilzenu. V Anterselvě si spravila chuť po čtvrtečním vytrvalostním závodě, kde poprvé v sezoně nebodovala.

Simonová díky nejrychlejšímu běhu oslavila druhé vítězství v této disciplíně za sebou, ačkoliv musela absolvovat tři trestná kola. Ve finiši nechala o dvě desetiny za sebou dotírající Švédku Hannu Öbergovou.

V mužské štafetě pak Češi propadli. Po návratu Milana Žemličky a Tomáše Krupčíka měli sice papírově silnější sestavu než minulý týden v Oberhofu, ale pomalý běh je od začátku zařadil na závěr startovního pole. Žemlička nabral přes minutu a půl a Ondřej Moravec předával v polovině závodu Krupčíkovi na 19. místě. Pak přišla selhání na střelnici. Krupčík musel na trestné kolo a Jakub Štvrtecký na tři. Po jeho položce vestoje byli Češi ze závodu staženi, protože byli předstiženi o celé kolo.

Podruhé za sebou se radovali z vítězství mistři světa Francouzi. Ze závěrečné střelby odjížděl v čele Nor Johannes Thingnes Bö, ale záhy ho dostihl Emilien Jacquelin. Reprezentant galského kohouta měl v závěrečných stovkách metrů více sil a vyhrál o osm desetin. Třetí příčku zajistil pro Rusko Eduard Latypov.

Autor: