Sobota 24. září 2022, svátek má Jaromír
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Daviscupová bitva snů se blíží

Sport

  13:03
OSTRAVA/PRAHA - Již v pátek se v Ostravě střetnou česká a francouzská tenisová elita v utkání 1. kola Davis Cupu. Dá se očekávat tvrdá bitva - Francouzi jsou v současnosti nejsilnější světovou tenisovou velmocí co do postavení svých hráčů na žebříčku. Proti bude stát ve skvělé formě hrající Radek Štěpánek s osvědčeným parťákem Tomášem Berdychem. Oba již nyní v Ostravě pilně trénují.

Na tiskové konferenci vládla skvělá nálada (zleva Berdych, Štěpánek, Dlouhý). foto: ČTK

Čemu se čeští hráči nejvíce věnují? Pilně nacvičují především podání a také rychlou hru, brzo zakončenou vítězným míčem. Žádné dlouhé výměny tak fanoušci od českých hráčů očekávat nemohou.

"Výměny nebudou takové jako na jiných površích, taraflex je jedním z těch nejrychlejších. Budeme od teď pracovat na tom, co bude rozhodovat. Servis, return a přechod na síť," řekla dnes novinářům světová šestnáctka Radek Štěpánek, jemuž je mimochodem tento styl vlastní. Na okruhu je jedním z posledních mušketýrů, kteří takto hrají.

Češi i fanoušci ale také zajímá v jaké sestavě nastoupí tým vedený Guyem Forgetem do pátečních dvouher. Podle všeho žebříčkově nehrající kapitán galského kohouta pošle do boje svého žebříčkově postaveného hráče Gillese Simona a Jo-Wilfrieda Tsongu. Ten se naopak letos těší nejlepší bilanci na okruhu ATP. "Ze singlistů jsou podle mě jasní, oba jsou teď ve výborné formě," ocenila jejich výkony česká jednička Štěpánek.

Štěpánek může taktiku na utkání dávat dohromady z osobních zkušeností. S oběma Francouzi už se na okruhu ATP potkal, přestože s nikým nemá kladnou bilanci. "Papírově to vychází tak, že bych první den měl hrát s Tsongou. Je to agresivní hráč s výborným servisem a forhendem. Bude to chtít měnit rytmus hry, abych ho vyvedl z toho stereotypu, ve kterém je výborný," plánoval Štěpánek.

Česká tenisová skupina tráví v Ostravě veškerý čas mezi halou a hotelem. Když zbude volná chvíle, reprezentanti ji vyplní odpočinkem. "Přes den se snažíme odpočívat, každý den jsou dva těžké tréninky. Akorát večer je společná večeře, při které si užijeme spoustu srandy," řekl Štěpánek.

Moc prostoru není ani na vzájemné popichování s Francouzi. "Jediný, kdo s nimi může laškovat, je Petr Pála, který umí francouzsky. Jinak se soustředíme na svoje. S klukama jsme se jen pozdravili," řekl Štěpánek.

Autoři:

Test kočičích kapsiček. I z krmiva za deset korun může zvíře dostat vše

Premium Kočky nám sice někdy připadají mlsné, ale ony jen v miskách hledají to, co jejich tělu prospívá nejvíc: maso plné...

Extra steh po porodu navíc? Rodičky děsí ponižující husband stitch

Premium Přivést dítě na svět znamená pro většinu žen prožít si mnoho vypjatých chvil. Vyrovnat se s průběhem porodu nemusí být...

Zesnulá královna bude i za stovky let vypadat jako živá, říká balzamovač

Premium Trvající pieta ve Velké Británii za zesnulou královnu Alžbětu II. a vystavení rakve vyvolává mimo jiné řadu otázek...

Digitální závislost u dětí? Poradíme, jak je motivovat k pohybu
Digitální závislost u dětí? Poradíme, jak je motivovat k pohybu

V Česku proběhl rozsáhlý výzkum o digitální závislosti napříč populací. Jeho výsledky vás možná překvapí. Děti školou povinné totiž velkou část...

Mohlo by vás zajímat