Sobota 1. října 2022, svátek má Igor
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Deset dnů. Jen tak dlouho bude odpočívat Sáblíková

Sport

  12:09
PRAHA - Jen krátké volno čeká po nedělním konci sezony českou rychlobruslařskou hvězdu Martinu Sáblíkovou. Dvojnásobná olympijská šampionka z Vancouveru, která na mistrovství světa v Heerenveenu završila sezonu triumfy v závodech na tři a pět kilometrů, bude odpočívat jen zhruba deset dnů.

Rychlobruslařka Martina Sáblíková (vlevo), Karolína Erbanová a reprezentační trenér Petr Novák po skončení sezony foto: ČTK

"Myslím si, že to bude stačit. V dalších dnech to ale bude pokračovat jen pozvolna. Půjdu si občas zahrát bowling, projet na kole, na chvilku proběhnout. Teď se ale těším hlavně na dny úplného volna, protože jsem hodně unavená," řekla Sáblíková na tiskové konferenci v Praze.

Čtyřiadvacetiletá svěřenkyně trenéra Petra Nováka vedle zlatých medailí z MS v Nizozemsku ovládla pošesté za sebou Světový pohár na dlouhých tratích, vyhrála vícebojařské mistrovství Evropy a na světovém šampionátu ve víceboji skončila druhá.

Zapojte se do diskuze! Nově přes SMS

"Sezona byla opět fantastická, a kdybych řekl něco jiného, než že jsem absolutně spokojený, tak bych lhal," uvedl Novák, který ocenil i výkony další úspěšné členky NoWis týmu Karolíny Erbanové. Ta na juniorském MS získala dvě zlaté a dvě stříbrné medaile. "Navíc já osobně jsem ještě zimní sezonu neukončil, na rozdíl od děvčat mám před sebou perný týden. Budu muset slavit s přáteli," usmíval se úspěšný kouč.

Ostrá příprava na další sezonu začně šampionce už v dubnu

Čtvrteční program má ale Novák se Sáblíkovou společný, na brněnském Masarykově okruhu se zúčastní křtu formulového speciálu Radical SL, určeného i do silničního provozu. "Budeme tam mít k dispozici více aut. Pro nás je to rozptýlení, ale jak říká Martina - rozum do hrsti," uvedl Novák, jenž doufá, že nebude pršet. "Na okruhu jsem ještě nikdy nejezdila, takže se hodně těším. Vím ale, že musím být opatrná," doplnila ho Sáblíková.

"Ostrá" příprava na další sezonu by podle Sáblíkové měla začít na přelomu dubna a května. "Další sezona je předolympijská, takže se musíme začít pořádně připravovat," řekla rychlobruslařka, která se po dohodě s trenérem definitivně vzdala myšlenek na start v cyklistickém závodě na olympijských hrách v Londýně.

Kolo ale bude součástí její přípravy i letos. Teoreticky by se mohla představit i na světovém šampionátu, který se uskuteční v druhé polovině září v Nizozemsku. Novák už má k dispozici profil trati tamního závodu a věří, že by jeho svěřenkyni díky své náročnosti měl vyhovovat.

Autor:

Sověti ozářili Richarda Nixona radioaktivitou. Jeho agenti to zastavili trikem

Premium Při návštěvě v Sovětském svazu Richard Nixon sice přátelsky hovořil se sovětským vůdcem Nikitou Chruščovem v takzvané...

Test kočičích kapsiček. I z krmiva za deset korun může zvíře dostat vše

Premium Kočky nám sice někdy připadají mlsné, ale ony jen v miskách hledají to, co jejich tělu prospívá nejvíc: maso plné...

Extra steh po porodu navíc? Rodičky děsí ponižující husband stitch

Premium Přivést dítě na svět znamená pro většinu žen prožít si mnoho vypjatých chvil. Vyrovnat se s průběhem porodu nemusí být...

Mohlo by vás zajímat