5. ledna 2019 10:30 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

VIDEO: Blok, jaký jste ještě neviděli. Američan bránil na hranici sebeobětování

Blaise Meredith na čáře trestného hodu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Blaise Meredith na čáře trestného hodu. | foto: Steve Woltmann, northcentralcardinals.com

Naperville (Illinois) / Praha Pravděpodobně už v lednu zde máme vítěze soutěže o nejlepší basketbalový blok roku. Blaise Meredith, hráč univerzitního týmu z North Central, fantasticky zastavil útok soupeře i za cenu vlastního zdraví. Sám totiž hlavou trefil desku, obklopující koš. Vypadalo to hrůzostrašně.

V derby s týmem z Augustany se řítil Meredithův soupeř sám na koš. To obětavý mladík nechtěl nechat jen tak a na poslední chvíli jej doběhl a pokusil se jeho střelu zastavit. Což se mu povedlo, ale za děsivou cenu.

Soupeř jej ve vzduchu lehce pošťouchl a jak byl Meredith v letu, plnou rychlostí hlavou trefil desku basketbalového koše. Následoval děsivý pád na zem, kde americký mladík, naprosto dezorientován, hleděl na spoustu lidí, kteří jej obklopili.

Ještě neuvěřitelnější, než že se Američanovi nic nestalo, je ještě fakt, že se o pár chvil později do zápasu vrátil, nicméně porážce 59-76 nezabránil.

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!