25. ledna 2019 13:34, aktualizováno  13:41 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Děsivý pád v obávaném Kitzbühelu. Závodníka odvážel vrtulník

Pád Alexandera Kölla v Kitzbühelu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pád Alexandera Kölla v Kitzbühelu. | foto: Reprofoto

Kitzbühel / Praha Trať v rakouském Kitzbühelu patří mezi závodníky mezi ty obávané. Sjezd ve Světovém poháru umí potrestat i ty nejmenší chybky, tentokráte za tu svou zaplatil švédský závodník Alexander Köll.

Ten již před hranou zavrávoral, ale vypadalo to, že se na lyžích udrží. Jenže další vyhození již Švéd neustál a diváci mohli sledovat děsivé představení, jak Köll plachtí několik metrů vzduchem, aby drtivě dopadl na tvrdou sjezdovku a několik dalších vteřin bezvládně klouzal po trati dolů.

Nakonec se zastavil u ochranné bariéry, nicméně nereagoval, a přihlížejícím divákům nebylo z pohledu na Köllovo nehybné tělo dobře. Nakonec jej museli záchranáři zafixovat, a transportovat za pomoci vrtulníku do nemocnice.

Závod byl poté znovu zahájen.

Šéf švédské lyžařské asociace Eliasson Winter zatím neví, co s Köllem je. „Padnul ve stokilometrové rychlosti na čistý led. Jsme z toho v šoku,“ uvedl pro švédský web expressen.se Winter. „Nevím, jestli byl při vědomí, nebyl jsem dostatečně blízko