Čtvrtek 29. července 2021, svátek má Marta
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Devatenáctiletý tenista Veselý vyhrál v Turecku poprvé challenger

Sport

  14:17aktualizováno  16:57
MERSIN (Turecko) - Devatenáctiletý český tenista Jiří Veselý vyhrál v tureckém Mersinu poprvé challenger ATP. Vítěz tří letošních turnajů kategorie Futures ve finále nedal šanci výše postavenému Němci Simonu Greulovi a úspěch slavil po vítězství dvakrát 6:1. Vítěz juniorky Australian Open z roku 2011 a rodák z Příbrami se v žebříčku posune z 204. místa poprvé do druhé stovky.

Jiří Veselý foto: ČTK

"Určitě mám větší radost z turnajového vítězství než z žebříčku, protože žebříček je údaj a vítězství se daleko víc cení. Mám velkou radost, ale musím být pokorný, pracovitý a doufám, že mě úspěch nakopne k dalším skvělým výsledkům," řekl Veselý, který bude hrát příští týden challenger v Římě, v telefonickém rozhovoru ČTK Německého soupeře, bývalého 55. hráče pořadí ATP a nynějšího 157., porazil levou rukou hrající Čech za 55 minut, a nedopřál tak soupeři dárek k sobotním 32. narozeninám. Veselý zahrál 21 vítězných míčů a udělal jen sedm chyb. "Což je neskutečný číslo a mluví o všem," pochvaloval si Veselý.

Veselý až do tohoto týdne nebyl na challengerech ani ve čtvrtfinále, na turecké antuce však vyhrál všech pět zápasů. Porazil čtyři hráče Top 200 a v pondělí by měl být okolo 170. místa v žebříčku. "Už vím, že je všechno hratelný, což mi dodá vnitřní klid pro hru. Challengery jsem začal čerstvě a tohle je fantastický výsledek. Musím dál makat, abych byl lepší a dostal se na velké turnaje, to je cíl," řekl Veselý, který se opírá o servis, který mu létá rychlostí přes 220 km/h. Rekord už má 234 km/h.

Svěřenec daviscupového kapitána Jaroslava Navrátila a jeho syna Michala letos včetně turnajů Futures vyhrál už 24 z 26 zápasů. "Takhle skvělý úvod sezony jsem nečekal, vyhrál jsem čtyři ze šesti turnajů. Bilance to je ohromná a budu se snažit to udržet. Ale je třeba jít krok po kroku a dívat se dopředu," řekl Veselý.

V únoru ve Švýcarsku debutoval v Davisově poháru a pochvaloval si, že může být v týmu a trénovat se světovou šestkou Tomášem Berdychem. "Tomáš je borec a byla to velká čest v týmu být. Určitě mi i ten týden pomohl," řekl Veselý.

Autoři: ,

LETNÍ SOUTĚŽ: Přidejte svůj tip na výlet a hrajte o jednu z 10 krásných cen
LETNÍ SOUTĚŽ: Přidejte svůj tip na výlet a hrajte o jednu z 10 krásných cen

Vkládejte svoje tipy na výlety s dětmi a vyhrávejte hodnotné ceny po celé léto. Sdílejte svoje oblíbená místa, hodnoťte tipy ostatních, hrajte o...