Čtvrtek 30. listopadu 2023, svátek má Ondřej
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Divadlo v Praze: Hamlet si věří a tvrdí o Konečném, že je figurka

Sport

  14:20
PRAHA - Dvojice nejlepších českých profesionálních boxerů současnosti Lukáš Konečný s Ondřejem Pálou a jeden z nejdůležitějších zápasů, který se konal v historii na českém území. To slibuje galavečer, na kterém se v pátek 3. prosince v Praze utká Konečný s Arménem Hamletem Petrosjanem o pás mistra Evropy v lehké střední váhové kategorii. Českou jedničku by poté mohl čekat i duel o titul mistra světa.

Lukáš Konečný se svým pásem. foto: ČTK

"O evropský titul u nás boxoval pouze Vilda Jakš, ale už v roce 1935, což je hodně dlouho a moc pamětníků už nežije," podotkl Konečný na dnešní tiskové konferenci v Praze. Zápas s Petrosjanem byl domluvený nezvykle narychlo, i proto, že se dvojnásobný bronzový medailista z amatérského mistrovství světa chtěl představit v české metropoli.

INFO A PROGRAM

- Galavečer se uskuteční v pátek 3. prosince od 19:00 hodin. Poslední duel Lukáše Konečného s Hamletem Petrosjanem by podle posledních informací měla vysílat na svém čtvrtém programu Česká televize od 21:30 hodin.

- Vstupenky stojí 150, 290 a 490 korun, z celkové kapacity 1700 míst jich v prodeji k pátku zbývá zhruba 500. Zakoupit je lze v sítích Sazky a Ticketstream.

Program Galavečera:
Ludovít Plachetka - Josef Obeslo (Lehká těžká váha, 4 kola)
Hamid Rahimi - Atilla Kiss (střední váha, 8 kol)
Kreshnik Qato - Karama Nyilawila (střední váha, 12 kol, o světový pás WBF)
Ondřej Pála - Ergin Solmaz (těžká váha, na 10 kol o český mezinárodní titul)
Haxhi Krasniqi - Jindřich Velecký (lehká těžká váha, 6 kol),
Lukáš Konečný - Hamlet Petrosjan (lehká střední váha, 12 kol o evropský titul EBU).

A 18. prosince by se mělo rozhodnout o jeho "povinné" obhajobě zřejmě proti Ryanu Rhodesovi z Velké Británie. "Jednou za půl roku musíte titul obhajovat s nejlépe postaveným boxerem na žebříčku, což je teď Rhodes. Mimo to s kýmkoliv a kdekoliv, kde si vy určíte. Jen musí být v Evropě do patnáctého místa, což Petrosjan je," vysvětlil Konečný. Pokud k zápasu s Rhodesem dojde, není vyloučeno, že se uskuteční v Anglii.

Arménský boxer sice není papírovým favoritem, ale proti Konečnému si věří. "Chtěli jsme ho pozvat sem na tiskovku, ale řekl, že je v závěru přípravy. Jen nám vzkázal, že si s sebou do Prahy bere prázdný kufr, aby si v něm mohl odvézt pás. Prý tu malou českou figurku vybouchá a vyhraje," uvedl Konečného manažer Ulf Steinforth.

To ale český boxer nehodlá dopustit. Konečného plán je jasný. Vyhrát a přiblížit se vysněnému boji o titul mistra světa. Steinforth jej již vyjednává a je dokonce možné, že by se ústecký boxer dobrovolně vzdal i další evropské obhajoby. Reální je prý termín v první polovině příštího roku.

Největší "pecka" pro české fanoušky přišla poté. Německý manažer prozradil, že již delší dobu jednají se Sergejem Dzinzirukem, mistrem světa WBO. Právě s tím Dzinzirukem, se kterým na jaře 2008 Konečný o pás šampiona lehké střední váhy boxoval a kontroverzně prohrál. Ukrajinský šampión dokonce soupeři nabídl, že by se zápas mohl uskutečnit v Praze.

Lukáš Konečný se svým koučem Kirkem Dzemskim.

"Na odvetu s Dzinzirukem by skutečně mohlo dojít, což bych určitě uvítal," potvrdil Konečný nečekanou novinku. "Dostali jsme od něj nabídku, že by přijel do Čech. Jen se to musí zaplatit a rozhodně to není levná záležitost," přiznal Konečný. "Myslím, že jsem připravený na to stát se mistrem světa. Zvláště, když už jsem jím podle nejen mě měl být," dodal.

Konečný nyní boxuje ve stejné váhové kategorii jako filipínská modla Manny Pacquaio, možnost střetnou se s nejlepším boxerem současnosti však příliš reálná není. "Věřil bych si na něj, i když by to bylo strašně těžké. Ale tahle možnost je jako z jiného finančního světa," pousmál se nad možností duelu s Pac-manem Konečný.

Ten se nyní plně soustředí na zápas s Petrosjanem. "Vše další přijde až po jeho skončení. Viděl jsem některé jeho zápasy, boxuje technicky a má normální gard. Podobní boxeři mi všeobecně sedí. Je ale hodně odolný a ještě nikdy neprohrál před limitem, i když už se utkal s několika hodně dobrými boxery," podotkl Konečný.

Lukáš Konečný se svým pásem.

Vedle Konečného se na galavečeru v hale Sparty na Podvinném mlýně představí i Pála, který v současnosti trénuje se světovou jedničkou těžké kategorie Vladimirem Kličkem. Pála měl původně boxovat s Američanem Robem Callowayem, ale momentálně to vypadá, že se utká s Turkem Erginem Solmazem. "Ještě se to ale může změnit. Je to domluvené na 95 procent," řekl český pořadatel akce Miroslav Pek.

V dalších zápasech večera se představí například Albánec Kreshnik Qato, který se utká s Karamou Nyilawilou z Tanzanie o pás šampiona WBF střední váhové kategorie, Jindřich Velecký se střetne s Haxhim Krasniqim z Německa a Ludovít Plachetka s Josefem Obeslem (oba polotěžká).

Začátek akce je v 19:00, zápas Konečného bude v přímém přenosu vysílat německá satelitní stanice Sport 1 (dřívější DSF).

Autoři: ,

Znáte metodu sous-vide? Vyzkoušejte Kuřecí prsa k natrhání, vaše rodina si je zamiluje!
Znáte metodu sous-vide? Vyzkoušejte Kuřecí prsa k natrhání, vaše rodina si je zamiluje!

Metoda sous-vide zajišťuje masu díky přesnému nastavení teploty a doby při vaření šťavnatost. Kuřecí prsa zůstanou měkká a plná chuti. Zapojte se...