Pátek 1. července 2022, svátek má Jaroslava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Divočina v Jižní Africe. Kreuzigrův kolega si zlomil ruku, když se bránil zadržení

Sport

  20:05
kapské město - Konflikt se strážci národního parku u Kapského Města, do kterého se vydal na tréninkovou jízdu, skončil pro jihoafrického cyklistu Nicholase Dlaminiho zlomeninou ruky.

Nicholas Dlamini foto: Reuters

Posedlost pelotonu kávou. Kreuziger: Začínal jsem na čtyřech espressech denně

Podle vedení parku si kolega Romana Kreuzigera z týmu NTT způsobil zranění sám, když se bránil zadržení.

Zástupci rezervace Stolová hora uvedli, že Dlamini vjel do parku bez zaplacení poplatku či předložení povolení. Když o tom byli informováni strážci, vydali se cyklistu hledat. 

„Poté, co ho našli a nebyl schopen prokázat se vstupenkou nebo povolením ke vstupu, situace eskalovala, až se podezřelý při zjednávání pořádku sám zranil,“ stojí v prohlášení parku.

Incident natočil náhodný svědek, podle kterého strážci strhli Dlaminiho z kola ve sjezdu. 

Čtyřiadvacetiletý účastník letošní Vuelty, který loni ovládl vrchařskou soutěž na závodech Tour Down Under a Kolem Británie, má zlomenou ruku nad loktem. 

Vedení parku uvedlo, že se událostí bude dál zabývat a vyslechne strážce i Dlaminiho.

Videozáznam umístěný na internetu vyvolal kritické reakce na adresu strážců. „Zjevně se zranil sám. Strašné,“ napsal na twitteru čtyřnásobný vítěz Tour de France Brit Chris Froome.

„Je smutné to vidět. Strážci se chovali nechutně. Nic je jeden z nejhodnějších lidí, co znám. Tohle si nezasloužil. Rychlé uzdravení!“ vzkázala Dlaminimu několikanásobná mistryně JAR v silniční cyklistice a olympionička Ashleigh Moolmanová-Pasiová.

Autor:

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Zbraně, které zaskočily Putina: „Muskovo“ bombardování

Premium Už druhý den po nočním překročení hranic měli triumfálně projíždět centrem Kyjeva, po čtyřech měsících místo toho vězí...

Jet sto třicet, nebo zpomalit? Na dálnici můžete uspořit litry paliva

Premium Ceny paliv opět atakují rekordy. Také si všímáte, o kolik víc řidičů jezdí poslední měsíce „na spotřebu“? Vyzkoušeli...

Mohlo by vás zajímat