3. února 2018 12:33 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Djokovič podstoupil operaci zraněného lokte, čas jeho návratu na kurty není jasný

Novak Djokovič při vítězné exhibici v Melbourne. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Novak Djokovič při vítězné exhibici v Melbourne. | foto: Reuters

Bývalá světová tenisová jednička Novak Djokovič ze Srbska se podrobil operaci pravého lokte, s nímž má problémy už zhruba dva roky. Jak dlouho ještě nebude třicetiletý svěřenec Radka Štěpánka hrát, není jasné.

„Před pár dny jsem se podrobil malému zákroku lokte. Zdá se, že jsem na dobré cestě k plnému uzdravení. Jsem hodně pozitivní a těším se na léčbu, abych se mohl vrátit tam, kde to mám nejraději: na kurt,“ uvedl v pátek na svém webu Djokovič.

Dvanáctinásobný grandslamový vítěz kvůli problémům a loktem pravé ruky vynechal celou druhou polovinu minulé sezony. K tenisu se vrátil letos v lednu na Australian Open, kde vypadl v osmifinále s korejským překvapením Čong Hjonem. Při zápasu Djokoviče loket zjevně bolel a neumožnil mu podat optimální výkon.

Novak Djokovič při vítězné exhibici v Melbourne.
Novak Djokovič a Radek Štěpánek zpívali s čepicemi na hlavě.

Aktuálně Djokovičovi patří třinácté místo v žebříčku. Poslední ze svých 68 titulů získal loni na trávě v Eastbourne, grandslam naposledy vyhrál v roce 2016 na Roland Garros.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz