3. března 2017 9:27 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Djokovič prohrál podruhé v sezoně, v Mexiku nestačil na bouřliváka Kyrgiose

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Zamyšlený Novak Djokovič. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zamyšlený Novak Djokovič. | foto: ČTK/AP

ACAPULCO Srbský tenista Novak Djokovič vypadl na turnaji v Acapulcu ve čtvrtfinále. Nejvýše nasazený světový hráč číslo dvě prohrál s Australanem Nickem Kyrgiosem 6:7 (9:11), 5:7. Vítěz dvanácti grandslamů utrpěl druhou letošní porážku, v druhém kole lednového Australian Open senzačně podlehl Uzbekovi Denisi Istominovi. Kyrgios si pomohl 25 esy oproti dvěma Djokovičovým.

„Dnes jsem podával velmi dobře. Bojoval jsem o každý bod, snažil jsem se při jeho servisu vyvinout co největší tlak, ale mnohokrát jsem měl smůlu. Nakonec se na mne usmálo štěstí,“ řekl Kyrgios, který vyhrál navzdory podpoře Djokoviče ze strany fanoušků.

„Vím, že mu lidé fandili. Je to skvělý hráč a pro tenis toho udělal hodně. Já jsem naopak kontroverzní, ale měnit se nebudu,“ dodal jednadvacetiletý „enfant terrible“, jenž po Švýcarovi Rogeru Federerovi a Španělovi Rafaelu Nadalovi zdolal dalšího hráče „velké čtyřky“. Pouze s aktuální světovou jedničkou Britem Andym Murraym má vzájemnou bilanci 0:5.

Nick Kyrgios v zápase s Novakem Djokovičem.

Nick Kyrgios v zápase s Novakem Djokovičem.

V prvním setu premiérového vzájemného duelu si oba hráči drželi servis až do tie-breaku. V něm Djokovič odvrátil tři setboly a sám měl dvě možnosti k zisku sady, ale nakonec ji poměrem 11:9 získal Kyrgios.

Do zkrácené hry směřoval i druhý set, avšak ve dvanáctém gamu Australan čistou hrou poprvé v utkání prolomil soupeřovo podání a po hodině a tři čtvrtě se mohl radovat z postupu do semifinále. V něm se šestý nasazený Kyrgios, který je na žebříčku ATP na 17. místě, utká s Američanem Samem Querrym.

ČTK
  • 0Diskuse
Mýty a fakta o nočním pomočování dětí
Mýty a fakta o nočním pomočování dětí

Podle odhadů trpí nočním pomočováním neboli enurézou asi pětina dětí ve věku 5 let, obtíže se však nevyhýbají ani starším jedincům. Rodiče často spoléhají na to, že „z toho dítě vyroste“, v horším případě děti trestají. Noční pomočování přitom může velmi negativně ovlivnit sebeúctu a duševní pohodu dítěte.

Najdete na Lidovky.cz