Úterý 16. srpna 2022, svátek má Jáchym
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Djokovič: Rafa mě dostal na pokraj vyčerpání

Sport

  20:15
MELBOURNE - Ocitli se na pokraji vyčerpání, sáhli si až na hranici svých možností a trpěli bolestí, přesto si nejlepší tenisté současnosti Srb Novak Djokovič a Španěl Rafael Nadal nejdelší grandslamové finále v historii užívali. Světová jednička dnes slavila v Melbourne po pěti hodinách a 53 minutách pětisetovou výhru a získala třetí titul z turnajů velké čtyřky po sobě.

Novak Djokovič a Rafael Nadal. foto: Reuters

"Rafa mě dostal na pokraj vyčerpání. Myslím, že každému, kdo ten zápas viděl, bylo zřejmé, že nás duel vycucal do poslední kapky. Je to neuvěřitelné úsilí," řekl Djokovič po jedné z největších tenisových bitev historie.

Na konci ho prý braly velké křeče a v závěru pátého setu dokonce po jedné z výměn upadl vysílením a bolestí na zem. Přesto v sobě našel poslední zbytky sil a dokázal otočit nepříznivý stav 2:4. "V tu chvíli jsem si sáhl až někam ke svým limitům," prohlásil čtyřiadvacetiletý rodák z Bělehradu.

Také jeho soupeř připustil, že ho maratonská bitva naprosto vysála. "Fyzicky to byl nejtěžší zápas, který jsem kdy hrál. Jsem unavený," řekl Nadal, který je známý svou nezdolnou bojovností a vynikající kondicí.

Djokovič: Prsty krvácí, přesto si tu bolest stále užíváte

Oba tenisté se shodli, že i když během zápasu trpěli, pořád si ho užívali. "Musíte tolik přetrpět, prsty u nohou vám krvácí, přesto si tu bolest stále užíváte," líčil Djokovič. "Jsem si jistý, že jakýkoliv tenista by řekl to samé: žijeme pro tyhle zápasy. Pracujeme každý den a snažíme se věnovat celý život tomu, abychom jednou hráli šest hodin o grandslamový titul," podotkl Djokovič.

Nadal s ním souhlasil. "Je prima bojovat, snažit se přivést své tělo až na hranici možností. Když jste zdravý a máte zaujetí pro hru, jste schopni trpět a to utrpení si užívat. Užil jsem si všechny ty problémy, které jsem během zápasu měl," řekla světová dvojka.

I když Nadal Djokoviče stejně jako loni ve Wimbledonu a na US Open znovu nepřemohl a celkově s ním prohrál už posedmé za sebou, našel oproti minulým soubojům ve své hře posun. "Za minulý rok jsem ho nikdy nedostal do takové situace jako dnes, to je pro mě pozitivní věc. Také jsem proti němu dnes neměl žádné psychické problémy jako vloni. Pravděpodobně ještě nikdy jsem po prohře nemluvil o tolika pozitivních věcech," dodal Nadal.

Autoři: ,

Neklidné nohy či noční děs. Poruchy spánku předcházejí nemocem, říká neurolog

Premium Říká se, že dobrý spánek je sladší než med. Což naznačuje jeho hlavní funkci: nechat tělo odpočinout. A působí i coby...

Oktagon bez Rusů, zájem o ostrovy i kdo s kým o titul. Co chystá Novotný

Premium Letní turnaj na pražské Štvanici zaujal i uznávané zámořské experty, kteří se jinak výhradně věnují nejlepší soutěži...

Dnes se bavím líp i bez drog a alkoholu, říká terapeut a bývalý narkoman

Premium Jeho příběh je drsný, ale má happy end. Čtrnáctileté balancování na hraně s pervitinem, závislost, lži, prostitutky,...

Mohlo by vás zajímat