21. prosince 2018 7:06 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Dlouho jel s Johannesem Bö. Zvládnul jsem se ho držet, těšilo Krčmáře

Michal Krčmář byl ve čtvrtečním sprintu nejlepším českým reprezentantem. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Michal Krčmář byl ve čtvrtečním sprintu nejlepším českým reprezentantem. | foto: Petr Lemberk, MAFRA

NOVÉ MĚSTO NA MORAVĚ / PRAHA Potvrdil, že mu nejkratší distance ve Světovém poháru biatlonistů svědčí. I ve třetím sprintu sezony se Michal Krčmář vměstnal mezi dvacítku nejlepších. V závěrečném kole se dokonce udržel i s rychlíkem Johannesem Thingnesem Bö – vítězem závodu. „Za to jsem rád. To poslední kolo bylo křest ohněm,“ popisoval dvacátý Krčmář v cíli.

Atmosféra vás dneska strhla?
Jo. Přiznám se, dneska mě to semlelo. Na nástřelu jsem se trápil, tak moc jsem se chtěl předvést, až mě to trochu svázalo a nebyl jsem to já. Ve finále jsem rád, jak to dopadlo.

Byla tím ovlivněná první rána v závodě, která letěla mimo?
Spíš celá ta položka.

Prý byla hodně rozházená.
Jo, prostě jsem to na té ležce nebyl úplně já. Ale tak to je, prostě jsem si tím prošel, je to strašně hezký zážitek před těmi lidmi závodit. Věřím, že jsem se dnes uvolnil a o víkendu už si to dokážu mnohem víc užít. Dokážu vstřebat tu atmosféru a vychutnám si to mnohem víc.

Na lyžích to dneska bylo slušné, měl jste 16. nejrychlejší běžecký čas.
Myslím si, že i to bude spojené s nervozitou. Necítil jsem se špatně, ale jak člověk chce, je takový… Ve druhém kole, když jsem jel za (Arndem) Peifferem a pak za Johannesem (), už jsem jel, co to šlo. Ale v tom prvním kole mi trochu té lehkosti chybělo.

Výkonu Michala Krčmáře aplaudovaly plné tribuny v Novém Městě na Moravě.
Michal Krčmář ve společnosti ostatních biatlonistů.

S norským rychlíkem jste přijel i do cíle. Bolelo hodně držet s ním krok?
Jo, v posledním kole jsem si říkal, že už ho neuvidím, už jsem byl totálně na své hranici. Ale pak jsme se dostali přes vršek, tak jsem si řekl, že do konce už jsou jen dva kopce, že už to musím vydržet. A zvládnul jsem to, což mě svým způsobem trochu těší. Ale pořád je tam rozdíl té minuty, o kterou mě předtím dojel.

On takhle dojíždí kdekoho, je to fenomenální běžec.
Jo, když to vezmu takhle, běžecky jsem na něj dnes ztratil asi minutu, což je můj nejlepší běžecký závod. Ale to poslední kolo bylo křest ohněm.

To jel s vámi i Martin Fourcade, který pak ale zamířil na druhou střelbu, kde třikrát minul. Taky ho semlela atmosféra?
Jel s námi, když jsme jeli do finiše a on na stojku. A to tempo bylo vražedné, jeho to asi trochu semlelo. Potřeboval přijet na stojku schopný, a to tempo možná přepálil. Navíc věděl, že Johannes má dvě nuly. Dneska to prostě úplně nezvládl.

S Fourcadem máte letos bilanci vzájemných soubojů 3:3.
To je pěkné. Ale těším se na to, až předvedu svůj výkon, kdy budu moct v cíli říct: Jo, dneska to bylo super, dneska mi všechno sedlo. To teď ještě nebylo a toho chci dosáhnout. Nejlépe teď o víkendu.

Jak se vám zamlouvá nový příjezd na stadion?
Po tom sjezdu má člověk docela rychlost, takže jste rychle pryč. Je tam nová tribuna, takže vás to tam vyburcuje, je to krásný zážitek.

Už za dva dny vás čeká stíhací závod. Jak budete odpočívat?
Standardně, už ze mě spadne takové to prvotní očekávání publika, lehce se vyjedu, připravím se. S Ondrou (Moravcem) jsme skončili kousek od sebe, bude to otevřené. Na čtvrté místo je tam půlminuty, takže se těším a věřím, že to budeme zase trochu více my.

Možná bude pršet a foukat nepříjemný vítr. To by to ani na trati nemuselo být jednoduché.
To záleží. Když nebude úplně pršet, mohlo by se to zrychlit. Uvidíme, horší bude asi ten vítr. Taková Vysočina to bude. Ale to je až sobota. Teď musíme trochu uvolnit holky, aby byly před závodem v pohodě.

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz