23. června 2008 11:15 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Dluhy musíme rozklíčovat, říká Král

Král má velké plány.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Král má velké plány. | foto: ČTK

PRAHA Volba nového prezidenta Českého svazu ledního hokeje proběhla bez překvapení. Bez problémů zvítězil jediný navržený kandidát Tomáš Král (44). Dosavadní prezident plzeňského klubu a úspěšný právník tak ve funkci nahradil Vratislava Kulhánka. "Mám trochu rozklepaná kolena. Je před námi hodně práce a starostí,“ prohlásil Král.

Nejpalčivějším problémem je finanční situace svazu, který má dluhy ve výši třiadvaceti milionů korun. Jak to chcete řešit?
Finanční situaci musíme rozklíčovat. Začneme organizačními věcmi, sestavíme komise a rozdělíme si pravomoce. A pak začneme shánět partnery, o kterých si myslíme, že by hokej měli podpořit.

Jste přesvědčen o tom, že se vám podaří do konce roku získat chybějící finance?
Přesvědčen o tom být nemůžu. Je to víceméně ve sféře malého zázraku. Jiná cesta však není, prostě je sehnat musíme.

Co by nastalo, kdybyste peníze nesehnali?
To nevím. Jen doufám, že nedojde na katastrofické scénáře, kdy by byly osekávány možnosti účastnit se mezinárodních akcí. Mám už připravené schůzky s vytipovanými subjekty, takže mám svůj plán.

Platnost smlouvy o odchodech hráčů do zámoří mezi NHL a IIHF vypršela. Nebojíte se toho, že hokejisté budou odcházet bez náhrady?
Trochu ano. Byť nebyl stávající kontrakt optimální, tak nám garantoval jistotu nějakého příjmu. Nejsem zastáncem toho, že ta smlouva byla úplně k ničemu, určitě nějaká dohoda být musí. Je třeba na tom zapracovat.

Odstupující předseda Kulhánek prozradil, že kvůli dalším aktivitám se funkci nemohl věnovat na sto procent. Vy máte advokátní kancelář, nehrozí něco podobného i u vás?
Posledních pět let, co jsem v Plzni, jsem už své advokátní kanceláři moc času nevěnoval. V podstatě mám kancelář jen na zimáku v Plzni. Advokacie bude v mém případě trochu bita, klienti si budou muset hledat někoho jiného. (smích)

Vojtěch Gibiš

Autor

Vojtěch Gibišvojtech.gibis@lidovky.czČlánky