Úterý 26. září 2023, svátek má Andrea
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Sport

Do Ga-Pa se zatejpovanou pusou. Ester se zotavila dobře, bolest časem přejde, říká fyzioterapeut Ledecké

Ester Ledecká se představí i v německém Ga-Pa. foto: ČTK

Garmisch-Partenkirchen - Sjezdařka Ester Ledecká může nastoupit do nadcházejících rychlostních závodů Světového poháru v Garmisch-Partenkirchenu bez omezení. Podle svého fyzioterapeuta Michala Lešáka je po pádu v sobotním sjezdu v Crans Montaně až na stehy v puse v pořádku.
  18:43

Olympijská vítězka v superobřím slalomu najela ve švýcarském středisku v plné rychlosti bokem do ochranných sítích a skončila v kotrmelcích. V nemocnici jí čtyřmi stehy zašili vnitřní ret, měla odřený a oteklý obličej a bolavé pravé rameno. Přesto v neděli nastoupila do superobřího slalomu a skončila patnáctá.

Ester Ledecka dojíždí do cíle po pádu.
Ester Ledecká v Crans Montaně

V pondělí a úterý měla volno a odpočívala. S týmem přejela do Německa. „Byl čas na fyzioterapii a hlavně ten čas, který jsme měli, Ester hodně pomohl. Zotavila se velmi dobře,“ řekl Lešák v nahrávce pro média.

Aktuálně už Ledeckou trápí pouze zašitý ret. „Je tam bolest, která časem odejde,“ uvedl Lešák. Na jízdy v Ga-Pa plánuje Ledecké pusu zatejpovat. „Z preventivních důvodů, aby se případně stehy nepoškodily,“ doplnil fyzioterapeut.

Sešitý ret, v těle prášky proti bolesti. Ledecká závodila i po ošklivém pádu, fanoušci nechápali

Další následky pádu už by vítězku prosincového super-G ve Val d’Isere neměly trápit. „Důležité je, že otok obličeje zmizel. Odřeniny se léčí dobře a rameno, které ji omezovalo při startech, je v pořádku,“ řekl Lešák. 

Znovu na lyžích stála Ledecká ve středu a trenéři českou hvězdu chválili. Dnešní oficiální trénink sjezdu se kvůli počasí nekonal, další je v plánu v pátek. „Půjde do toho naplno, protože není, co by ji momentálně limitovalo,“ uvedl Lešák.

Pokud počasí závody v Bavorských Alpách nepřekazí, je v Garmisch-Partenkirchenu v sobotu od 11:00 na programu sjezd, v kterém si loni dojela Ledecká pro třetí místo. V neděli by se měl ve stejný čas konat superobří slalom.

Autor:

Jak ušetřit při nákupu Pampers plenek? Povíme vám, jak dostat zpět část svých peněz
Jak ušetřit při nákupu Pampers plenek? Povíme vám, jak dostat zpět část svých peněz

Řekněme si to na rovinu – za plenky pro ty naše miláčky vydáme za rok z peněženky víc než dříve za kabelky. Zvlášť, když pro ně chceme ty nejlepší...