Pondělí 27. června 2022, svátek má Ladislav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Do Vancouveru už nepojedu

Sport

  9:00
DETROIT/PRAHA - Původně si chtěl na přelomu května a června ještě zavazovat tkaničky u brankářských bruslí a bojovat o druhý Stanley Cup v životě. Hokejisté Anaheimu však minulý týden Dominiku Haškovi jeho touhy škrtli. A tak místo hokeje jeden z nelepších světových brankářů historie ve svých 42 letech odpočívá a přemítá, zda má či nemá smysl pokračovat v kariéře.

Dominátor. foto: ČTK

LN Jak trávíte první dny bez hokeje?
Ocitl jsem se v jakémsi „procesu“ plánování. Zůstáváme s rodinou v Detroitu, protože dětem končí škola v polovině června a víceméně přemýšlíme, co dál.

Před pěti roky jste po zisku Stanley Cupu ohlásil konec kariéry, přestože vás k pokračování přemlouvalo snad celé město. Cítíte, že cosi podobného se odehrává i v těchto dnech?
Řekněme, že situaci cítím podobně. Jenže rozdíl tkví v tom, že tehdy jsme získali Stanley Cup, zatímco letos jsme na něj nedosáhli.

Kdo vás nejvíc přemlouvá, abyste s hokejem ještě nekončil? Spoluhráči, trenéři, novináři či vedení klubu?
Musím říct, že nejvíc spoluhráči (v novinách o těchto věcech nechci číst a s vedením jsem zatím nemluvil). Z jejich strany to cítím určitě silnější než před pěti lety.

Prohlásil jste, že o své budoucnosti se především chcete poradit s rodinou. Jak bude taková porada vypadat? Počkáte, s čím přijde manželka, anebo přednesete vy jako první svoji vizi?
Tohle je opravdu složité. Rozhodnutí chci udělat do třech týdnů. Samozřejmě všechno proberu s manželkou.

Vás bratr Martin se nedávno nechal slyšet, že končí s vrcholovým fotbalem. Neovlivní jeho počin přeci jen částečně i vaše rozjímání o budoucnosti?
Bráchovi přeju hodně štěstí. Vím, že se z něho stane ještě lepší kouč, než jaký byl hráč. S mým rozhodnutím to však nebude mít nic společného.

Celý rozhovor najdete v dnešních Lidových novinách.

Nadané děti mají společné rysy. Rodiče to někdy nepoznají, říká expert Mensy

Premium Pouhá dvě promile populace – tedy jenom jeden člověk z pěti set – má IQ vyšší než 150. Zhruba každý padesátý má přes...

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Ekonomie hlouposti: počet hlupáků „v oběhu“ je vyšší, než si myslíte

Premium Hloupí lidé patří ekonomicky k nejnebezpečnějším. Za hloupé je třeba považovat ty, kteří škodí druhým i sobě samým. V...

Hledáte čtení na léto? Sáhněte po vtipném cestovním deníku (nejen) pro rodiče
Hledáte čtení na léto? Sáhněte po vtipném cestovním deníku (nejen) pro rodiče

Známá moderátorka Tereza Tobiášová miluje cestování, a proto její první kniha Terezina dobrodružství obsahuje historky o cestování, její zážitky i...

Mohlo by vás zajímat