Pondělí 5. prosince 2022, svátek má Jitka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Dobeš s Kalouskem se dohodli na financování sportu

Sport

  18:16
PRAHA - Ministr školství Josef Dobeš (VV) se spolu s ministrem financí Miroslavem Kalouskem (TOP 09) domluvili na novém systémovém financování sportu. Dobeš to dnes uvedl v tiskové zprávě, na dotaz ČTK ohledně dalších podrobností ale ani jeden z ministrů nereagoval.

Ministr školství Josef Dobeš (VV). foto: ČTK

Podporu by měly podle Dobeše v budoucnu dostat vybrané klíčové sportovní akce, kde se může Česko dobře prezentovat.

"Při jejich výběru budeme vycházet především z toho, zda jde o akci, jejíž konání znamená špičkovou reprezentaci České republiky a jestli má tato sportovní akce v konkrétním městě svoji tradici. Pak lze jednoznačně uvažovat například o Brně jako o městě motorek, Ostravě - městě atletiky a Novém Městě na Moravě - městě lyžování," sdělil Dobeš.

Reagoval tak na kritiku poslanců TOP 09, kteří mu vyčetli, že chce škrtat na platech nepedagogů, když přitom před nedávnem věnoval 20 milionů korun na motocyklovou Velkou cenu v Brně. Právě tento závod je ale podle Dobeše, který kandidoval za Jihomoravský kraj, špičkovou akcí zasluhující podporu.

Dobeš také v pondělí po schůzce s Kalouskem uvedl, že získá 300 milionů korun takzvaného kalouskovného, které dostane z kapitoly Všeobecná pokladní správa. Tyto peníze prý půjdou na podporu sportu.

Autor:

Ať se dětem lépe dýchá. Proč vyrazit do Dětské léčebny Cvikov
Ať se dětem lépe dýchá. Proč vyrazit do Dětské léčebny Cvikov

Respirační onemocnění postihne čas od času každé dítě. Někdy ale může i banální onemocnění vést k nepříjemným chronickým stavům. Blíží se podzim a...