11. prosince 2016 2:36 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Domluveno! Joshua zbil ve třech kolech Molinu a poté potvrdil duel s Kličkem

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 1Diskuse
Anthony Joshua a Vladimir Kličko. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Anthony Joshua a Vladimir Kličko. | foto: Reuters

MANCHESTER Brit Anthony Joshua s přehledem uhájil svůj titul mistra světa IBF v těžké váze, když ve třech kolech zbil Američana Erika Molinu. Následně okamžitě společně s Ukrajincem Vladimirem Kličkem potvrdili vzájemný střet na fotbalovém stadionu ve Wembley na datum 29. dubna 2017.

Tak nějak to dopadlo, jak se očekávalo. Eric Molina ve své druhé velké titulové šanci od úvodního gongu zaparkoval zády do provazů a více méně jen čekal na to, kdy jeho role pro tento duel skončí.

Anthony Joshua na druhou stranu ale nechtěl nic uspěchat. Moc dobře věděl, že „Drummer Boy“ umí být extrémně nebezpečný svými krátkými a ostrými výpady, pánové Deontay Wilder a Tomasz Adamek o tom jistě vědí své.

Anthony Joshua a Vladimir Kličko.
Anthony Joshua právě knockoutuje Erika Molinu.

Jenže britský kulturista žádné potíže nepřipustil. Trpělivě čekal na svoji šanci, která přišla v kole číslo tři. Molinou nejprve otřásl, aby si následně otevřel jeho kryl a na odkrytou bradu vypustil svoji obávanou pravačku.

Američan zaplul do svého rohu, na „osm“ od ringového Steva Graye sice ještě vstal, jenže během dalších několika sekund bylo po všem. Jestliže v souboji s Wilderem, kterého před zápasem v Manchesteru označil za nejtěžšího punchera v těžké váze, mu otáčení se zády k soupeři prošlo, tady nikoliv.

Anthony Joshua tak podruhé s přehledem obhájil svůj pás mistra světa IBF, který získal letos na jaře po dvoukolové demolici jiného zámořského bijce Charlese Martina, a Molina poté poslušně uvolnil jeviště daleko zajímavější osobě – Ukrajinci Vladimiru Kličkovi.

Ten vstoupil mezi šestnáct provazů společně s výkonným ředitelem své stáje K2 Promotions a manažerem (i promotérem) britského talentu Eddiem Hearnem a zaplněné hale už bylo jasné, co bude následovat.

„Ano, mohu potvrdit, že AJ se utká s Vladimirem Kličkem 29. dubna na londýnském fotbalovém stadionu ve Wembley,“ řekl poté do mikrofonu Sky Sport posledně jmenovaný.

„Zde před vámi stojí dvě nejlepší těžké váhy současnosti. Nic lepšího dostat nemůžete,“ přidal se poté i čtyřicetiletý Ukrajinec. Co na to všechno jeho příští soupeř? „To je ten top zápas, který chtějí všichni vidět. Kličko chce své pásy zpět, pojďme se podívat na to, kdo z nás dvou je lepší,“ dodal sedmadvacetiletý mladík.

Proč mluvil v množném čísle? Protože už dopředu všichni zúčastnění věděli, že ve hře v tomto duelu bude také pás WBA (Super) a IBO. „Je to duel, který může vyhrát jeden i druhý, nevidím favorita,“ okomentoval dění v ringu Carl Froch, toho času expert britské televize. „Proti Vladimiru Kličkovi, který je sám velký bijec, se postaví neméně silný boxer. Bude to hodně zajímavé,“ dodal David Haye.

  • 1Diskuse


Antonín Vavrda

Autor

Antonín Vavrdaantonin.vavrda@lidovky.czČlánky


Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz