Úterý 29. listopadu 2022, svátek má Zina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Doping? Čilič uspěl s odvoláním a může se hned vrátit k tenisu

Roland Garros

  13:55
LAUSANNE - Chorvatský tenista Marin Čilič uspěl s odvoláním a trest za doping mu sportovní arbitrážní soud CAS zkrátil z devíti měsíců na čtyři. Bývalý devátý hráč světového žebříčku, jenž měl při květnovém turnaji v Mnichově v těle zakázaný stimulant, může hrát od této soboty. Mohl by tak stihnout v příštím týdnu Masters v Paříži.

Chorvatský tenista Marin Čilič foto: Reuters

Čilič podle vyšetřovací komise tenisové federace ITF užil stimulant niketamid nevědomky v tabletách s glukózou, a ne proto, aby si zlepšil výkonnost. I díky tomuto závěru unikl dvouletému zákazu činnosti. Tu měl zastavenou na devět měsíců do konce ledna, dnes však dosáhl u CAS zkrácení více než o polovinu. "Porota došla k závěru, že trest byl moc přísný vzhledem k míře provinění sportovce," uvedla sportovní arbitráž v prohlášení. Čiličovi trest vyprší dnes o půlnoci. Během nucené pauzy vítěz devíti turnajů na ATP Tour klesl v žebříčku na 47. místo. Nyní si však výrazně polepší.

Dostane totiž zpátky odebrané body z několika turnajů včetně Roland Garros, Wimbledonu a červnové akce v Londýně, kde hrál finále s domácí hvězdou Andym Murraym. Provizorně suspendován byl až od Wimbledonu, kde odstoupil ze zápasu druhého kola. Tehdy oficiálně kvůli potížím s koleny. Nyní mu budou vráceny i odměny, které si mezi turnaji v Mnichově a Wimbledonem vydělal. Masters v Paříži začne v pondělí, pak už je v kalendáři ATP jen Turnaj mistrů v Londýně pro osm nejlepších tenistů sezony a finále Davis Cupu mezi českým týmem a Srby v Bělehradě.

Autoři: ,

Mohlo by vás zajímat