6. listopadu 2008 12:10 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Dostihový sázkař vydělal miliony eur

Dušan Andrés ve 117. Velké pardubické.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Dušan Andrés ve 117. Velké pardubické. | foto: Lidové noviny

PAŘÍŽ Dostihový sport v Evropě má nový sázkový rekord. Postaral se o něj lotrinský sázkař, který v internetové sběrně vsadil tiket sázky Quinté+ a podařilo se mu vyhrát závratných 7,451.800,60 eur (více než 183 milionů korun), což je nejvyšší jednotlivá výhra v historii dostihů na evropském kontinentu.

Šťastlivec získal horentní sumu za pouhých 60 vsazených eur na přesné pořadí prvních pěti koní v cíli dostihu ve Vincennes, měl ale také štěstí v následné loterii. Jeho sázenka byla automaticky zařazena do slosování, ve kterém se počínaje milionem eur navyšuje výhra každý den o 50.000, dokud někdo nevyhraje. A vylosované čtyřmístné číslo se tentokrát shodovalo s cifrou přidělenou přesnému sázkaři. Ve Francii bylo dosud rekordní výhrou 6,9 milionu eur z loňského roku.

Předpokládá se, že v Británii jsou výhry vyšší, tam ale nejsou přesně zveřejňovány vzhledem k tomu, že britský systém sázení je postaven především na bookmakerech. Jinde v Evropě se až na výjimky organizují takzvané totalizátorové sázky, jejichž výnosy mohou být vyšší.

ČTK

České školství zaostává. Rozdíly mezi školami se prohlubují
České školství zaostává. Rozdíly mezi školami se prohlubují

V Česku máme jednu z nejdelších rodičovských vůbec. Matky dvou dětí stráví doma průměrně 6–8 let, přestože by se mnohdy chtěly vrátit do práce dříve. Jaké jsou u nás rozdíly v rodičovské oproti ostatním evropským zemím?