Úterý 5. prosince 2023, svátek má Jitka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Drsní Flyers bourají soupeře v NHL

Sport

  10:13
PHILADELPHIE/PRAHA - Asi je třeba se bát! Hokejisty Philadelphie Flyers totiž začíná provázet pověst zlých mužů. NHL se nehraje ještě ani měsíc, ale už třetímu hráči Flyers hrozí trest za nebezpečný zákrok na soupeře.

Na začátku října Ryan Kesler (vlevo) inkasoval krosček do obličeje. foto: ČTK

Zatím posledním provinilcem z řad Philadelphie je obránce Randy Jones. Ten v sobotním duelu proti Bostonu narazil loktem nepřipraveného Patrice Bergerona, který padl obličejem na hrazení. Talentovaný hráč měl po střetu zlomený nos a otřes mozku.

Hříšníci Flyers

Steve Downie - Ještě ani nezačal nový ročník NHL a mladý útočník už měl stop na 20 zápasů. V přípravném utkání hokejkou srazil forwarda Ottawy Deana McAmmonda, který utrpěl otřes mozku.

Jesse Boulerice - 10. října křídelní útočník krosčekoval do obličeje vancouverského Ryana Keslera. Ten naštěstí vyvázl „jen“ s opuchlou tváří, ale hříšníkovi byl vyměřen trest na 25 utkání, čímž byl vyrovnán rekordní trest v NHL.

Randy Jones - V sobotním duelu s Bostonem narazil nepřipraveného Patrice Bergerona obličejem na mantinel. Talentovaný forward měl otřes mozku a zlomený nos. Jones dostal trest na dva zápasy.

Díky tomu, že Philadelphia už tuto sezonu má dva potrestané hráče, začínají se ostatní kluby NHL ptát, jestli jde o shodu náhod. Možná ale „Letci“ po mizerné loňské sezoně přecházejí ke tvrdému stylu, který je tolik proslavil v sedmdesátých a osmdesátých letech.

„Je to třetí vážný incident, který klub měl v posledních deseti zápasech,“ konstatoval kouč Bostonu Claude Julien. „Je to něco, na co se musí poukázat,“ dodal.

Zákroky spolu nesouvisí
Právě trenér Bostonu byl po utkání hodně rozezlen. Jeho protějšek na straně Philadelphie John Stevens ale nesouhlasí s tím, že by se Jonesův zákrok dal srovnat s tím, co předvedl Steve Downie a Jesse Boulerice.

S tím souhlasí i generální manažer Philadelphie Paul Holmgren. „Jsou to tři naprosto odlišné případy. Srovnávat ten poslední s minulými je podle mě směšné.“ „Od Jonese to byl nevinný zákrok,“ podotkl kouč Stevens. „Nešel do souboje s úmyslem zranit.“ Také kanadský televizní komentátor Bob McKenzie tyto incidenty nepřipisuje celému týmu. „Rozhodně to nedokazuje, že by se Flyers chovali jak utržení ze řetězu,“ řekl.

I tak je každý projev nadměrné agresivity pro NHL problém. Ta se snaží od stávky v roce 2005 násilí razantně vymýtit. „Všichni se shodneme na tom, že tohle do naší soutěže prostě nepatří,“ řekl Holmgren. Ačkoli zákroky spolu nijak nesouvisí, dá se předpokládat, že soupeři budou mít z Philadelphie větší respekt. „Rozhodně si nemyslím, že je to špatná věc,“ reagoval Holmgren na přirovnání k drsným Flyers minulosti. „Líbí se mi, jak teď tým drží spolu na ledě i mimo něj. Loni jsme hráli hrozně, protože jsme právě tohle nedělali,“ dodal.