Neděle 3. července 2022, svátek má Radomír
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Duel Konečného zajímá i Klička. Bude to boj, řekl

Sport

  11:22
KYJEV/PRAHA - Už za tři dny to vypukne. Boxeři Lukáš Konečný a Zaurbek Bajsangurov v sobotu večer poměří síly v klání, z něhož vzejde šampion lehké střední váhy, a to i před zraky krále nejtěžší váhové kategorie Vladimira Klička.

Zleva: Zaurbek Bajsangurov, Vladimir Kličko, Lukáš Konečný foto: SES Boxing / Y.Stolitniy

"Očekávám velký boj a nádherný zápas," nechal se slyšet Kličko na tiskové konferenci, na níž zavítal v roli majitele promotérské společnosti K2, která Bajsangurova zastupuje.

"Lukáš Konečný je zkušený muž a skvělý boxer. Zaurbek zase rozený bojovník, stejně jako třeba můj bratr Vitalij," citoval server Profiboxing.cz slavného Ukrajince. "Oběma přeji hodně štěstí a ať vyhraje ten lepší. Samozřejmě bych ale rád viděl, aby triumfoval Bajsangurov z mé stáje," zakončil svou řeč rohovník, který své tituly bude obhajovat 10. listopadu proti neporaženému Polákovi Mariuszovi Washovi.

Šampionem je Bajsangurov

Český bijec se měl s Bajsangurovem utkat už před půl rokem, ale sedmadvacetiletý Rus zápas na poslední chvíli pro zranění odřekl. Mezi tím Konečný v Brně udolal Francouze Salima Larbiho a získal prozatimní titul organizace WBO. Aby se stal jeho právoplatným držitelem, musí jej v sobotu obhájit. V pozici šampiona však mezi provazy vstoupí Bajsangurov.

"Vím, že je Zaurbek dobrý," uznal Konečný. "Pokud ale bude boxovat jako naposledy s Michelem Sorem (Bajsangurov sice zvítězil, ale byl počítán - pozn. red.), tak mohu snadno vyhrát," pronesl rodák z Ústí nad Labem.

"Podle toho zápasu mě nesuď," reagoval Bajsangurov. "Jsem připraven předvést úplně jiný výkon. Na ten souboj se už hodně těším," dodal.

Oba soupeře čeká v Kyjevě čtvrteční otevřený trénink pro veřejnost, v pátek dojde na oficiální vážení. Zápas se uskuteční v kyjevském Paláci sportů, který má pro sportovní akce kapacitu 7000 diváků. Konečný by měl boxovat od 22:00.

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Zbraně, které zaskočily Putina: „Muskovo“ bombardování

Premium Už druhý den po nočním překročení hranic měli triumfálně projíždět centrem Kyjeva, po čtyřech měsících místo toho vězí...

Jet sto třicet, nebo zpomalit? Na dálnici můžete uspořit litry paliva

Premium Ceny paliv opět atakují rekordy. Také si všímáte, o kolik víc řidičů jezdí poslední měsíce „na spotřebu“? Vyzkoušeli...

Kouzelná oslava Mezinárodního dne jógy na Karlově mostě
Kouzelná oslava Mezinárodního dne jógy na Karlově mostě

Pražští jogíni se 21. června poprvé připojili k ostatním jogínům, aby s nimi oslavili Mezinárodní den jógy. Oslavy se zúčastnilo 400 jogínů a sešli...

Mohlo by vás zajímat