Neděle 1. srpna 2021, svátek má Oskar
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Dva páry Aliho rukavic se vydražily za 15 milionů korun

Sport

  19:30
NEW YORK - Dva páry rukavic boxerské legendy Muhammada Aliho byly prodány v aukci za 771.696 dolarů (15 milionů korun). V jedněch bývalý profesionální mistr světa v těžké váze zvítězil v roce 1964 ještě jako Cassius Clay nad Sonnym Listonem. Druhé pocházejí ze slavného zápasu, v němž Ali v roce 1971 prohrál v newyorské Madison Square Garden s Joem Frazierem, který soupeře v závěrečném patnáctém kole poslal k zemi.

Muhammad Ali a Joe Frazier (vpravo) foto: ČTK

Rukavice pocházejí z pozůstalosti někdejšího Aliho trenéra Angela Dundeeho, jenž zemřel letos v únoru v 90 letech. Část dražby památečních předmětů z jeho majetku, která vynesla celkem 1,3 milionu dolarů, půjde na konto Aliho charitativní nadace. Druhá část bude použita na zaplacení péče o Dundeeho dceru, která trpí roztroušenou sklerózou.

Nový majitel cenných rukavic si podle organizátora dražby přál zůstat v anonymitě. Podle šéfa aukční sítě Davida Kohlera šlo o rekordní částky zaplacené za boxerské propriety ve veřejné dražbě. V tomto roce se však jiné rukavice z vítězného duelu s Floydem Pattersonem během oslav Aliho 70. narozenin v Las Vegas prodaly za 1,1 milionu dolarů.

Autor:

LETNÍ SOUTĚŽ: Přidejte svůj tip na výlet a hrajte o jednu z 10 krásných cen
LETNÍ SOUTĚŽ: Přidejte svůj tip na výlet a hrajte o jednu z 10 krásných cen

Vkládejte svoje tipy na výlety s dětmi a vyhrávejte hodnotné ceny po celé léto. Sdílejte svoje oblíbená místa, hodnoťte tipy ostatních, hrajte o...