2. prosince 2012 19:30 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Dva páry Aliho rukavic se vydražily za 15 milionů korun

Muhammad Ali a Joe Frazier (vpravo) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Muhammad Ali a Joe Frazier (vpravo) | foto: ČTK

NEW YORK Dva páry rukavic boxerské legendy Muhammada Aliho byly prodány v aukci za 771.696 dolarů (15 milionů korun). V jedněch bývalý profesionální mistr světa v těžké váze zvítězil v roce 1964 ještě jako Cassius Clay nad Sonnym Listonem. Druhé pocházejí ze slavného zápasu, v němž Ali v roce 1971 prohrál v newyorské Madison Square Garden s Joem Frazierem, který soupeře v závěrečném patnáctém kole poslal k zemi.

Rukavice pocházejí z pozůstalosti někdejšího Aliho trenéra Angela Dundeeho, jenž zemřel letos v únoru v 90 letech. Část dražby památečních předmětů z jeho majetku, která vynesla celkem 1,3 milionu dolarů, půjde na konto Aliho charitativní nadace. Druhá část bude použita na zaplacení péče o Dundeeho dceru, která trpí roztroušenou sklerózou.

Nový majitel cenných rukavic si podle organizátora dražby přál zůstat v anonymitě. Podle šéfa aukční sítě Davida Kohlera šlo o rekordní částky zaplacené za boxerské propriety ve veřejné dražbě. V tomto roce se však jiné rukavice z vítězného duelu s Floydem Pattersonem během oslav Aliho 70. narozenin v Las Vegas prodaly za 1,1 milionu dolarů.

ČTK