Středa 28. září 2022, Den české státnosti
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Dvě Češky jsou v osmifinále Australian Open

Sport

  10:13
MELBOURNE - Česká tenistka Lucie Šafářová může na Australian Open slavit svůj životní úspěch. Poprvé se v grandslamovém turnaji probojovala do osmifinále. Mezi nejlepších šestnáct se zařadila i další Češka Nicole Vaidišová.

Šafářová. foto: VINCENT THIANČTK

Teprve na loňském US Open Lucie Šafářová na šestý pokus konečně přešla na grandslamu přes první kolo a nyní se na Australian Open raduje z životního úspěchu. V Melbourne postoupila česká tenistka už do osmifinále, k čemuž jí v dnešním zápase třetího kola pomohla skreč běloruské soupeřky Anastasie Jakimovové.

Šafářová vyhrála první set za pětatřicet minut 6:3 a před zahájením druhé sady Jakimovová utkání vzdala. "Je to takové zvláštní. Místo toho, aby tady člověk skákal a jásal radostí, tak jsem ani nevěděla, jestli se mám radovat," komentovala devatenáctiletá tenistka nezvyklý závěr zápasu.

V rozhovoru pro Český rozhlas však vzápětí dodala, že z postupu mezi nejlepších šestnáct je pochopitelně nadšená. Na soupeřce žádné zdravotní problémy nepozorovala a myslí si, že by uspěla, i kdyby se utkání dohrávalo. "Hrála jsem svoji hru, vyhrála jsem první set a věřila jsem si i na druhý," zdůraznila.

O postup do čtvrtfinále se utká s obhájkyní titulu Amélií Mauresmovou, která dnes vyřadila další Češku Evu Birnerovou. Před ním jí může radou pomoci přítel Tomáš Berdych, jenž už má se zápasy na velkých kurtech víc zkušeností. "Spíš se mě bude snažit podpořit a uklidnit, abych nebyla nervózní. Aby mě to nesvazovalo a mohla tam hrát to, co dovedu," přiblížila Šafářová.

Druhou českou osmifinalistkou Australian Open se po Lucii Šafářové stala Nicole Vaidišová, která dnes v utkání proti slovinské tenistce Katarině Srebotnikové splnila roli papírové favoritky vítězstvím dvakrát 6:4.

Desátá nasazená Vaidišová si postupem mezi nejlepších šestnáct hráček vyrovnala maximum na melbournském grandslamu, o čtvrtfinále bude hrát s osmou hráčkou světa Jelenou Dementěvovou z Ruska. S ní se zatím utkala jednou a loni v Tokiu prohrála třísetovou bitvu.

Autoři: ,

Sověti ozářili Richarda Nixona radioaktivitou. Jeho agenti to zastavili trikem

Premium Při návštěvě v Sovětském svazu Richard Nixon sice přátelsky hovořil se sovětským vůdcem Nikitou Chruščovem v takzvané...

Test kočičích kapsiček. I z krmiva za deset korun může zvíře dostat vše

Premium Kočky nám sice někdy připadají mlsné, ale ony jen v miskách hledají to, co jejich tělu prospívá nejvíc: maso plné...

Extra steh po porodu navíc? Rodičky děsí ponižující husband stitch

Premium Přivést dítě na svět znamená pro většinu žen prožít si mnoho vypjatých chvil. Vyrovnat se s průběhem porodu nemusí být...

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat