18. listopadu 2008 19:54 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Ecclestone chce ve formuli 1 další změny

Formule vydělává nově i na závodech v Asii. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Formule vydělává nově i na závodech v Asii. | foto: ČTK

LONDÝN Šéf formule 1 Bernie Ecclestone přišel s návrhem, aby o mistru světa nerozhodoval součet bodů, ale počet vítězství v jednotlivých závodech. Pokud by takové pravidlo platilo letos, mistrem světa by se místo Lewise Hamiltona stal Brazilec Felipe Massa, který vyhrál o jeden závod více než jeho britský rival.

Osmasedmdesátiletý Ecclestone by chtěl v každém závodě udělovat za pozice na stupních vítězů zlatou, stříbrnou a bronzovou medaili. Slibuje si od toho zvýšení atraktivity závodů, protože ve spojení s případnou úpravou celkového hodnocení by piloti museli více bojovat o vítězství.

Plánem, podle kterého by současné bodování zůstalo zachováno jen v Poháru konstruktérů, by se měly na nejbližších zasedáních zabývat Mezinárodní automobilová federace FIA a sdružení týmů formule 1 FOTA.

ČTK

Jak vypadá sex po narození dětí? Realita je krutá, přiznávají rodiče
Jak vypadá sex po narození dětí? Realita je krutá, přiznávají rodiče

Je mi 20, jemu bude 30. Tvrdí ze ja mám sex na prvním místě, ale on už ne.. je pravda ze změnil práci. Je ridic. Predtim ale dělal náročnější práci a sex ještě byl několikrát týdne. Teď stěží jendou a to ještě on si nevzpomene ani měsíc…