Úterý 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch

Eliáš oslavil návrat asistencí

10:04
NEW YORK - Osm měsíců čekání je u konce. Po dlouhé nemoci se útočník New Jersey Patrik Eliáš konečně vrátil na led. Obnovenou premiéru v NHL oslavil asistencí. Pomohl tak klubu k vítězství 3:0 nad Floridou.

Patrik Eliáš naskočil po dlouhotrvající nemoci opět do zápasů NHL. foto: ČTK

Eliáše v East Rutherfordu přivítalo deset tisíc fanoušků ovacemi. Trenér Lamoreillo třebíčského rodáka zařadil do útoku ke Scottu Gomezovi a Brianu Giontovi, který vsítil dva góly. Na jednom z nich se přímo podílel český forvard. "Jsem rád, že jsem si konečně zahrál zápas. Pokud obdobné pocity zažívají fanoušci, tím lépe," uvedl po utkání Eliáš.

Po osmiměsíční absenci strávil na ledě více než patnáct minut. "Cítil jsem se náramně. To je bez debat," usmál se excelentní střelec. Návrat mohl okořenit i gólem, jenže ve vyložené šanci ho vychytal Luongo. "Našemu útoku se docela dařilo, což mi pomohlo," uvedl Eliáš. "Řekl jsem trenérovi, že když už jsem zpátky, chci hrát a ne jen zkoušet pár střídání," dodal útočník, jehož zařazení do sestavy odnesl zápasovou absencí Alexander Mogilnyj.

Velký důvod k radosti měl v úterý i další český útočník Václav Prospal z Tampy Bay. V prodloužení zápasu na ledě New Yorku Rangers byl autorem jediného gólu v utkání.

Český reprezentant se prosadil po parádní individuální akci. Puk za bezmocného Lundqvista umístil po ošálení obou obránců zpoza branky. "Měl jsem štěstí, že jejich brankář nestačil u tyčky udržet beton," komentoval svoji trefu Prospal.

Švédského gólmana ve službách Rangers inkasovaná branka naštvala. "Dvakrát nebo třikrát puk dorážel a nakonec ho nade mě dostal," hněval se. "Jen jsem cítil, jak chráničem uhýbám, a on bušil a bušil. Zbytečně jsme ztratili bod," litoval Henrik Lundqvist.