Eliáš rozhodl zápas v prodloužení

7:57
NEW YORK - Český hokejový útočník Patrik Eliáš vstřelil ve středečním zápase NHL New Jersey - Montreal necelých osm sekund před koncem prodloužení rozhodující branku a zajistil tak Devils těsné vítězství 2:1.

Radost Patrika Eliáše. foto: ČTK

Následně byl vyhlášen první hvězdou duelu.

Jediný gól Montrealu padl z hole jeho krajana Radka Bonka už v první třetině. V třetí části ale začali Canadiens svůj hubený náskok bránit a jejich příliš pasivní hru potrestal necelých šest minut před koncem řádné hrací doby Zach Parise.

"Drželi se moc zpátky. A my jsme toho využili. V závěru jsme si vypracovali mnohem lepší šance než oni," sdělil novinářům gólman Martin Brodeur, který pochytal 18 pokusů hostí.
Hokejisté Montrealu se sice mohou chlubit precizní hrou v oslabení, tentokrát je ovšem vyloučení Sheldona Sourayho odsoudilo k porážce.

Krátce před koncem prodloužení byl na vhazování domácí Scott Gomez úspěšnější než
Bonk, nahrál Eliášovi a kapitán Devils po rychlé výměně kotouče s Brianem Rafalským propálil Davida Aebischera v brance Montrealu střelou pod horní tyč.

Repríza finále loňského ročníku byla k vidění v Edmontonu, kam zavítala Carolina. V bojích o Stanleyův pohár byli v minulé sezoně úspěšnější Hurricanes, ve středu se ale z výhry 3:1 radovali Oilers. Na trefu domácího Brada Winchestera sice ještě stačil odpovědět Craig Adams, ale první gólový zápis Jasona Smithe v tomto ročníku NHL už byl vítězný. Vedení navíc v úvodu závěrečného dějství pojistil Fernando Pisani.

Dallas se musel proti Phoenixu obejít hned bez několika zraněných klíčových útočníků v čele s Mikem Modanem a Brendenem Morrowem. O to víc se Stars soustředili na dobrou obrannou hru, a to se jim vyplatilo. Přehráli Coyotes 3:0 a opět se vyznamenal brankář Marty Turco, jenž si připsal druhé čisté konto za sebou.

Před utkáním v Anaheimu, kde se představili Nashville Predators, se konala menší oslava k jubilejnímu 1000. zápasu domácího kapitána Scotta Niedermayera v základní části NHL a Ducks zřejmě patřičně nažhavila. Své soupeře totiž deklasovali 4:0.

Brankář Jean-Sebastien Giguere se blýskl 25. čistým kontem v NHL, k neudržení byli i útočníci Chris Kunitz a Teemu Selänne. Kunitz byl totiž u všech branek Kačerů, když u tří asistoval a na 4:0 uzavřel skóre sám. Finská hvězda Selänne zaznamenala jen o bod méně za dva góly a jednu nahrávku.

Dobrou formu v posledních dnech předvádějí Washington Capitals, kteří si po středeční výhře nad Ottawou 6:2 připsali již čtvrtou výhru za sebou. Utkání se vyvedlo kapitánovi Chrisu Clarkovi, který dvakrát dostal puk za záda gólmana Senators Raye Emeryho.

Washington - Ottawa 6:2 (2:0, 1:1, 3:1)
Branky: 17. a 34. Ch. Clark, 16. Bradley, 47. Sjomin, 51. Pettinger, 52. Laich - 29. Fisher, 46. Spezza. Střely na branku: 37:37. Diváci: 10.926.

New Jersey - Montreal 2:1 v prodl. (0:1, 0:0, 1:0 - 1:0)
Branky: 55. Parise, 65. Eliáš - 4. Bonk. Střely na branku: 31:19. Diváci: 10.986.

Dallas - Phoenix 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Branky: 3. Zubov, 38. Ribeiro, 58. P. Boucher. Střely na branku: 17:25. Diváci: 16.927.

Anaheim - Nashville 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)
Branky: 20. a 50. Selänne, 30. Getzlaf, 56. Kunitz. Střely na branku: 32:21. Diváci: 15.362.

Edmonton - Carolina 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)
Branky: 23. Winchester, 39. Jason Smith, 42. Pisani - 32. C. Adams. Střely na branku: 24:29. Diváci: 16.839.

Měsíc bez starostí s BEBELO® Milk 2: Vyhrajte zásobu mléka pro miminko

Zajistěte svému miminku to nejlepší hned od začátku s BEBELO® Milk 2, které je pečlivě vyvinuté pro harmonický růst a vývoj vašeho dítěte. Mléko...