Eliáš táhne svůj tým

10:12
NEW YORK - Hokejisté New Jersey Devils po uzdravení Patrika Eliáše září. Vyhráli i čtvrtý zápas a český útočník jim pomohl dvěma asistencemi k vítězství 3:0 nad Philadelphií.

Patrik Eliáš naskočil po dlouhotrvající nemoci opět do zápasů NHL. foto: ČTK

Značný podíl na jasném vítězství New Jersey měl i brankář Martin Brodeur, který kryl všech 22 střel a vychytal 77. čisté konto v kariéře. "To už je dlouho, co jsme hráli tak dobře jako dneska," uvedl gólman.

New Jersey předvedlo bezchybný výkon v každém směru. "Dařilo se všem útokům, Martin každou střelu dobře viděl a speciální formace dělaly přesně to, co měly," řekl autor jednoho gólu Scott Gomez.

Eliáš bodoval v každém zápase, v němž po dlouhé pauze zaviněné žloutenkou nastoupil. Ze šesti trestných minut Devils si v pondělí sám odpykal čtyři. Nejen český útočník na ledě vypadal odpočatě. "Celou neděli jsme měli volno a viděli se jen 45 minut na pondělním rozbruslení. Všichni se na těžký zápas pořádně připravili. Hráli jsme nejlépe, jak dovedeme," řekl Brodeur.

New Jersey - Philadelphia 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Branky: 15. Parise (Eliáš), 32. Langenbrunner, 49. Gomez
(Eliáš). Střely na branku: 16:22. Diváci: 16.015.

Minnesota - Dallas 1:2 (1:0, 0:2, 0:0)
Branky: 7. R. Robitaille - 22. Lehtinen, 32. P. Boucher.
Střely na branku: 26:26. Diváci: 18.568.

Colorado - St. Louis 6:1 (2:0, 1:0, 3:1)
Branky: 15., 29. a 54. Svatoš, 14. Brisebois, 50. Brunette,