Čtvrtek 21. října 2021, svátek má Brigita
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Englickému hrozí vyhazov. Kvůli marihuaně

Sport

  17:21
NYMBURK - Basketbalový klub z Nymburka, trojnásobný vítěz české ligy a aktuálně vedoucí tým soutěže, s okamžitou platností pozastavil činnost svému hráči Pavlovi Englickému. Ve vzorcích jeho moči totiž byly nalezeny stopy marihuany.

Basketbal

Čtyřiadvacetiletý podkošový hráč nyní bude čekat na rozhodnutí disciplinární komise svazu, která se bude jeho případem zabývat příští týden. S největší pravděpodobností dostane Englický tříměsíční distanc.

"Pro případy užití dopingu se rozmezí trestů pohybuje od tří měsíců do dvou let. V takových případech se ale sahá k trestům na té spodní hranici," řekl ředitel první ligy Zdeněk Ringsmuth.

Tiskový mluvčí a zástupce ředitele nymburského klubu Jiří Zídek nechtěl předjímat, jestli spolupráce s Englickým skončí úplně. "Teď záleží na svazu, jaký vynese trest. A co bude s Englickým dál, budeme řešit až po sezoně," uvedl Zídek.

Englického případem se nyní bude zabývat i Antidopingový výbor, vzápětí výsledky svého šetření předá na svazovou půdu. Pokud se tříměsíční distanc potvrdí, znamená to pro Englického konec sezony. Nymburskému klubu by tak chyběl v celé vyřazovací části soutěže.

"Bude to pro nás ztráta, protože Pavel se vypracoval do pozice našeho třetího podkošového hráče. Měl dobrou sezonu, ale teď všechno hodil za hlavu. Nezachoval se týmově," uvedl Zídek na adresu hráče, který v letošním ročníku v průměru odehrál 12 minut a nastřílel téměř šest bodů na utkání.

"Pavel sice vyjádřil politování, ale za to si teď mnoho nekoupíme," dodal Zídek. Englický, který se v dubnovém Utkání hvězd nejvyšší soutěže stal vítězem soutěže ve smečování, byl pozitivně testován 11. dubna po utkání se Sadskou. Pak se prý k užití marihuany sám přiznal.

"Máme důkazy, že Englický hrubě porušil disciplinární řád nejenom klubu, ale i Mattoni NBL,
a proto jsme se mu ihned rozhodli zastavit činnost. Hráč byl pozitivně testován na přítomnost kanabisu v moči," uvádí se v nymburské tiskové zprávě. Český basketbal v minulosti už jednou "marihuanovou" kauzu řešil. Předloni byl dvouměsíčním zákazem činnosti potrestán děčínský rozehrávač Marek Balík.
Autor:

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Test sluchátek: Z šesti novinek nás nejvíce nadchly ty nejlevnější

Premium Test zcela bezdrátových sluchátek přinesl docela neobvyklé překvapení: úplně nejlevnější model v celkovém hodnocení...

Jak se rodí sebevražda. Psychiatr Höschl nejen o schizofrenii a depresi

Premium Jak velká musí být síla, která člověka dožene k tomu, že si sám dobrovolně vezme život? Jaké jsou poslední myšlenky...

Najděte svou vnitřní krásu: Otestujte nutrikosmetiku od Manufaktury
Najděte svou vnitřní krásu: Otestujte nutrikosmetiku od Manufaktury

Podpořte krásný vzhled své pleti a pokožky nejen zvenku, ale také zevnitř. Objevte nutrikosmetiku značky Manufaktura. Hledáme 30 uživatelů, kteří s...

Mohlo by vás zajímat