Erbanová vylepšila v Calgary rekord i na 500 m

20:53aktualizováno  22:22
CALGARY - Rychlobruslařka Karolína Erbanová překonala na Světovém poháru v Calgary vlastní české rekordy na 500 i 1000 metrů. Na kratší trati jí čas 37,88 vynesl desáté místo, na kilometru byla výkonem 1:14,25 čtvrtá.

Karolína Erbanová foto: Reuters

Dvacetiletá svěřenkyně trenéra Petra Nováka vylepšila v Calgary rekord na kilometru poprvé už v sobotu. Čas 1:15,41, jehož dosáhla na rychlé olympijské dráze loni, překonala nejprve o 31 setin, dnes ubrala dalších 85 setin.

Za medailovými pozicemi nicméně Erbanová zaostala o tři desetiny, nejlepší trio jelo pod 1:14. Zvítězila Američanka Heather Richardsonová, která vede i v průběžném pořadí disciplíny o 87 bodů před českou rychlobruslařkou.

Také na pětistovce dnes Erbanová pokořila další hranici, poprvé ji zajela pod 38 sekund. Dosavadní rekordní čas z loňského mistrovství světa ve sprintu v Calgary zlepšila o 23 setin sekundy.

Na pětistovce byla opět suverénní I Sang-hwa z Koreje. Jako jediná se dostala pod 37 vteřin a vyhrála i osmý závod v sezoně. K třetí pozici ale české reprezentantce chybělo jen 34 setin. V průběžném pořadí disciplíny je Erbanová rovněž desátá.