30. září 2018 6:08 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Erbanová začala hrát florbal za Jičín, v zápase si ošklivě poranila koleno

Karolína Erbanová, druhá ve Světovém poháru rychlobruslařů 2017/18 na krátkých... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Karolína Erbanová, druhá ve Světovém poháru rychlobruslařů 2017/18 na krátkých... | foto: ČTK/AP

Když olympijská medailistka Karolína Erbanová v srpnu oznámila, že s rychlobruslením kvůli sporu s trenérem Petrem Novákem končí, byl to šok. Po měsíci spekulací přišel náznak, co bude dál. Erbanová v pátek nastoupila za florbalistky extraligového Jičína.

Od srpnového prohlášení Erbanové se objevovaly spekulace, že se 25letá sportovkyně začne po vzoru Martiny Sáblíkové věnovat cyklistice, v úvahu připadal návrat k hokeji, florbal proto trochu překvapil.

Zápas však pro klub ani Erbanovou šťastně nedopadl. Jičín s Panthers Praha padl v prodloužení výsledkem 5:6, Erbanová navíc podle oficiálního online přenosu ve 35. minutě ze zápasu odstoupila kvůli zranění kolene.

Navzdory příslibu odpovědi, si prezident jičínského klubu Martin Petrgál po dvou hodinách své rozhodnutí rozmyslel a vzkázal, že se nebude nijak vyjadřovat. „Vzhledem k jejímu zranění prozatím nebudeme poskytovat žádné informace, pardon,“ poznamenal.

Otázky o tom, jak k rozhodnutí hrát florbal Erbanová dospěla, zda jde o dočasnou záležitost, nebo se chce florbalu další roky naplno věnovat a jak je na tom po utkání zdravotně, tedy zůstávají nezodpovězené.

Advantage Consulting, s.r.o.
PROCESS ENGINEER

Advantage Consulting, s.r.o.
Kraj Vysočina, Jihomoravský kraj
nabízený plat: 40 000 - 45 000 Kč

Najdete na Lidovky.cz