23. ledna 2015 11:48, aktualizováno  Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Ledecké další medaile unikla, ve čtvrtfinále obřího slalomu chybovala

Snowboardistka Ester Ledecká na mistrovství světa. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Snowboardistka Ester Ledecká na mistrovství světa. | foto: ČTK/AP

LACHTAL/PRAHA Ester Ledecká další medaili na rakouském kopci v Lachtalu nezískala. Po čtvrtečním zlatém paralelním slalomu vypadla česká snowboardistka v pátek v obřím slalomu ve čtvrtfinále. Ve druhém závodě tak na mistrovství světa skončila pátá. Zvítězila 41letá domácí snowboardistka Claudia Rieglerová.

Ledecká udělala na rozbité červené dráze ve čtvrtfinále chybu. Při jedné ze zatáček zavrávorala, dostala se k zemi a nabrala velkou ztrátu, kterou už poté nedokázala stáhnout.

SLEDOVALI JSME ON-LINE

Po fantastickém pátečním triumfu přitom začalo vše i v pátek tak nadějně. Ledecká v kvalifikaci potvrdila roli hlavní favoritky. V součtu obou jízd v různých drahách porazila o šest desetin druhou Rakušanku Marion Kreinerovou.

Také osmifinálovou jízdu zvládla 19letá snowboardistka s přehledem. Němku Anke Karstensovou porazila o více než pět vteřin, pohodlně prošla do čtvrtfinále, kde na ni čekala Švýcarka Julie Zoggová.

Snowboardistka Ester Ledecká při tréninku.
V DEVATENÁCTI LETECH SVĚTOVOU ŠAMPIONKOU. Snowboardistka Ester Ledecká si...
Zlatá Ester Ledecká (uprostřed). Na stupních vítězů jsou s ní Julia...
Zlatá Ester Ledecká (uprostřed). Na stupních vítězů jsou s ní Julia...

Ledecká, která si díky výhře v kvalifikaci mohla vybrat dráhu, zvolila opět tu červenou. Jenže jako některé závodnice před ní doplatila na to, že tato část tratě - ačkoliv byla zřejmě rychlejší - byla „rozbitá“. A na složitém terénu se dopustila klíčové chyby.

Mistrovství světa v akrobatickém lyžování a snowboardingu v Kreischbergu a Lachtalu (Rakousko)

Snowboarding - paralelní obří slalom:
Muži: 1. Sobolev (Rus.), 2. Košir (Slovin.), 3. Karl (Rak.), 4. Kolegov (Rus.), ...v kvalifikaci 43. Brůžek (ČR).

Ženy: 1. Rieglerová (Rak.), 2. Zavarzinová (Rus.), 3. Takeučiová (Jap.), 4. Zoggová (Švýc.), 5. Ledecká (ČR).

on, ČTK