Pátek 1. prosince 2023, svátek má Iva
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Evropská golfová elita se vrací do Česka

Sport

  12:12
PRAHA - Fanoušci golfu zbystřete. Nejprestižnější evropská golfová série PGA European Tour se po dvanácti letech vrací do České republiky. Navíc je zde jistota, že turnaj se bude v Česku konat následujících pět let. Tuto prestižní novinku dnes odkryli na tiskové konferenci promotér - společnost Altamira Agency - a hlavní partner Vodafone CZ.

Ernie Els již navštívil Česko loni, nyní se sem sjede celá evropská golfová špička. foto: internet

Prestižní turnaj s dotací 2,5 milionů dolarů se odehraje na golfovém hřišti v Čeladné od 27.7. do 2.8., na začátku srpna tak bude znám pátý vítěz turnaje European PGA na našem území (Czech Golf Open) a jeho jméno bude připsáno k Per – Ulrikovi Johanssonovi, Peterovi Teravainenovi, Jonathanu Lomasovi a Bernhardu Langerovi.

"Návrat nejkvalitnější evropské túry do srdce Evropy přichází ruku v ruce s prvním ročníkem Race to Dubai a činí tak Czech Golf Open ještě atraktivnějším pro hráče, diváky i média. Není proto divu, že turnaje by se mělo zúčastnit minimálně deset hráčů z první dvacítky evropského žebříčku," oznámil dnes na tiskové konferenci Peter Kovarčík z promotérské skupiny Altamiry Agency, na které byl také představen hlavní partner - společnost Vodafone.

Navíc se organizátorům povedl také mistrovský tah co se týče termínu turnaje. Proč? Na přelomu července a srpna totiž má přestávku US PGA Tour, takže se dá očekávat, že se do Česka mohou sjet největší evropské hvězdy profesionálního golfu. Tři týdny před Czech Golf Open 2009 se hraje na ostrovech britský Open Championship - třetí to golfový major sezóny. Takže kdo ví, třeba se dočkáme i nějakého překvapivého a slavného jména na českém území. O jednom se spekuluje již nyní - Sergio García, světový golfista číslo dvě.

"García sice v původních představách nefiguroval, ale hospodářská recese dělá v programech hráčů významné změny a není vyloučeno, že by nakonec mohl dorazit. Těší nás především, že řada hráčů dává našemu turnaji přednost před skandinávským okruhem," uvedl Kovarčík. Zatím svou účast přislíbilo na třicet elitních golfistů. Podle předběžných informací mezi nimi budou i Němec Martin Kaymer či další Španěl Miguel Angel Jiménez, který hřiště na severu Moravy navrhoval.

Kromě samotného turnaje se mohou návštěvníci těšit i na společenské akce, které budou připraveny od středy do soboty. Dnešním dnem byl také spuštěn prodej vstupenek na tuto prestižní akci. Objednat si je zájemci mohou přes ticket portal Sazky.

Česká republika se tak může po MS v klasickém lyžování v Liberci těšit na další prestižní sportovní událost.

Autoři: