Pondělí 3. října 2022, svátek má Bohumil
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Sport

Závod vypadal dobře, jel jsem třetí. Jenže hned za depem mi bouchlo zadní kolo, litoval biker Cink

Ondřeje Cinka v boji o medaili zastavil defekt. (26. července 2021) foto:  Michal Sváček, MAFRA

Rozhovor
Celý závod jel na dohled medaile. Potvrzoval, proč je momentálně druhým mužem Světového poháru. A když se v předposledním kole dostal na třetí místo, hned zaútočil. Zdálo se, že si Ondřej Cink jede na olympijských hrách v Tokiu pro bronz. Ale jen do chvíle, než v jedné ze zatáček vysvlékl zadní kolo. „Bohužel, štěstí mi nepřálo,“ líčil český biker v cíli závodu v cross country na horských kolech. .
  12:52

Jak velké rozčarování prožíváte po pěti letech od Ria?
Hodně mě to mrzí, protože jsem byl připravený na sto procent. Závod vypadal dobře, já se zrovna dostal na třetí místo a měl jsem v plánu skupinku roztrhat. Jenže hned za depem mi bouchlo zadní kolo.

Co se stalo?
Měl jsem naprasklý ráfek zadního kola. Asi se to stalo někde na kamenech, což člověk nemůže ovlivnit. Místní trať je hodně náročná a holt mi někde ráfek prasknul, byla to smůla, ale to ke sportu holt patří.

Ale mrzí to o to víc, když se to stane na olympiádě, ne?
Určitě, olympiáda není pořád. Byla mým velkým cílem a když jsem pak viděl výsledky, tak si myslím, že bych to třetí místo dal. Cítil jsem se dobře a když jsem viděl, že třetí je Španěl (David Valero Serrano), tak jsem si říkal, že ten by k té naší skupině normálně nedojel. Já chtěl hned za depem tu skupinu roztrhat, cítil jsem, že kluci nejsou v kopci tak silní jako já, je to fakt škoda. Dal jsem tomu 120 procent, ale bohužel, štěstí mi nepřálo, i když výkon byl super.

Už jste to nakousl. Co vám proletělo hlavou, když jste viděl, že třetí byl Španěl Serrano? V cíli jste jen lehce zakroutil hlavou.
Když jsem za to za tím depem chtěl vzít, on v té naší skupině nebyl. Závod by určitě vypadal jinak, kdyby se mi to nestalo, protože jsem měl fakt dobré nohy a už chyběly jen dvě kola do cíle. Je to fakt škoda.

Cinkův obrovský pech. V boji o medaili ho zastavil defekt, vyhrál Pidcock. (26....
Ondřeje Cinka v boji o medaili zastavil defekt. (26. července 2021)

Jak jste viděl průběh závodu do té chvíle?
Na téhle trati to samozřejmě chtělo být trochu víc vepředu, ale zase úplně špatnou pozici jsem neměl. Ono se to hrozně natahovalo ve sjezdech a tady se na celé trati nedá moc předjíždět. Pomohlo mi ale, že pak ti přede mnou taktizovali na rovince, díky tomu jsem se dopředu celkem dobře dostal. Závod pak pro mě vypadal docela dobře, než se stalo, co se stalo.

Po jak dlouhé době jste na velké akci musel skončit kvůli defektu?
Mně se to teď celkem vyhýbalo, nepamatuju si. Ale tohle byl takový… nebylo to pláštěm, samozřejmě. Prostě někde na kamenech dostal ráfek velkou ránu a nalomil se, takže když jsem jel do zatáčky, plášť přešel přes patku a bouchlo to. Nebyl to klasický defekt, že bych píchnul, prasknul mi ráfek.

Jak jste vnímal podmínky během závodu? Bylo zataženo, takže ne až tak velké horko.
I tak bylo hrozný horko, dusno, takže to určitě bylo znát. Pár lidí odpadalo, třeba takový Avancini. Určitě to byl těžký závod, nebylo to jednoduché na dýchání, ale mně to dneska fakt sedělo.

Další olympiáda v Paříži je už za tři roky…
Samozřejmě můj věk (30 let) ještě není takový... Určitě mám v hlavě další olympiádu, rád bych ji jel. Ono to nezáleží na věku, je to jen o hlavě závodníka, o motivaci. Musíte jít se sportem furt dopředu, zkoušet nové věci, protože sport se vyvíjí. A tohle mi problém nedělá, takže příští olympiáda bude určitě další cíl.

Sověti ozářili Richarda Nixona radioaktivitou. Jeho agenti to zastavili trikem

Premium Při návštěvě v Sovětském svazu Richard Nixon sice přátelsky hovořil se sovětským vůdcem Nikitou Chruščovem v takzvané...

Test kočičích kapsiček. I z krmiva za deset korun může zvíře dostat vše

Premium Kočky nám sice někdy připadají mlsné, ale ony jen v miskách hledají to, co jejich tělu prospívá nejvíc: maso plné...

Extra steh po porodu navíc? Rodičky děsí ponižující husband stitch

Premium Přivést dítě na svět znamená pro většinu žen prožít si mnoho vypjatých chvil. Vyrovnat se s průběhem porodu nemusí být...