10. prosince 2008 16:05 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Fanoušci Flamenga chtějí Ronalda očarovat

Brazilec Ronaldo při tréninku v brazilském týmu Flamengo. Zamíří zpět do Evropy? | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Brazilec Ronaldo při tréninku v brazilském týmu Flamengo. Zamíří zpět do Evropy? | foto: AFP

RIO DE JANEIRO Brazilského fotbalistu Ronalda nečeká v týmu Corinthians jen těžký boj s nadváhou, ale také s černou magií. Dvojnásobný mistr světa totiž naštval odchodem ke konkurenci fanoušky Flamenga, se kterým po zranění kolena trénoval, a ti ho proto chtějí pomocí voodoo proklít.

"Proč? Ronaldo pořád říkal, jak Flamengu fandí, a pak šel do jiného klubu," řekl fanoušek Jose Carlos Peruano brazilskému listu Globoesporte. "Už jsme proto kontaktovali čarodějnici, aby si Ronaldo zlomil nohu a nemohl za Corinthians hrát," dodal.

Dvaatřicetiletý Ronaldo se na angažmá s Corinthians dohodl v úterý a klub už stihl prodat repliky jeho dresů v přepočtu za zhruba 116 tisíc korun.

Dvojnásobný držitel Zlatého míče s klubem podepsal roční smlouvu, přestože od léta trénoval s Flamengem, které se útočníka ujalo, když ho propustilo AC Milán. V dresu italského klubu si Ronaldo v únoru vážně poranil koleno, podrobil se operaci a k fotbalu se vrátil teprve nedávno.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz