22. září 2015 12:54 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Fanoušek se po 11 letech probudil z kómatu. Šokovalo ho, že Federer stále vítězí

Roger Federer si v semifinále poradil se svým krajanem Stanem Wawrinkou | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Roger Federer si v semifinále poradil se svým krajanem Stanem Wawrinkou | foto: ČTK

SEVILLA Když se španělský fanoušek tenisty Rogera Federera po jedenácti letech probral z kómatu, jako jedna z prvních věcí ho zajímalo, jak se jeho idolu daří. Užasl, když slyšel, že ve 34 letech dál vyhrává, má na kontě 17 grandslamových triumfů a je světovou dvojkou.

V prosinci 2004 měl tehdy osmnáctiletý Jesus Aparicio v Seville vážnou autonehodu, po níž strávil téměř jedenáct let v bezvědomí. Probral se na konci letošního srpna a jedna z jeho prvních otázek mířila na osud švýcarského tenisty.

„Myslel jsem si, že už nehraje. Když jsem slyšel, že vyhrál sedmnáct grandslamů a že je ve 34 letech druhý na světě, měl jsem všechny za blázny. Nemohl jsem tomu uvěřit,“ řekl Aparicio na webu časopisu Tennis World.

Roger Federer
Stan Wawrinka gratuluje Federerovi k postupu do finále

„Tenkrát jsem věděl, že je dobrý, ale netušil bych, že toho vyhraje tolik,“ dodal muž, který před nehodou „stihl“ čtyři Federerovy grandslamové triumfy a šetřil si peníze na cestu do Wimbledonu 2005.

Aparicio po propuštění z nemocnice doma sledoval i letošní finále US Open, v němž Federer podlehl Novaku Djokovičovi.

Ten zahájil profesionální kariéru v roce 2003, tudíž pro španělského fanouška byl zcela neznámým hráčem. „Ale je opravdu dobrý,“ ocenil vítězného srbského tenistu.

ČTK