Sobota 16. října 2021, svátek má Havel
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Favorit Vande Velde vyklidil pole, se zlomenými žebry na Tour končí

Tour de France

  12:25
SPA - Americký tým Garmin-Transitions přišel na Tour de France už po druhé etapě o svou největší naději do celkového hodnocení Christiana Vande Veldeho. Pátý muž předloňské Tour odnesl pondělní chaotickou etapu, během níž spadla téměř polovina pelotonu, zraněním levého víčka a především dvěma zlomenými žebry, kvůli nímž už nemůže pokračovat.

Tour de France (zraněný Vande Velde) foto: Reuters

Americký tým Garmin-Transitions přišel na Tour de France už po druhé etapě o svou největší naději do celkového hodnocení Christiana Vande Veldeho. Pátý muž předloňské Tour odnesl pondělní chaotickou etapu, během níž spadla téměř polovina pelotonu, zraněním levého víčka a především dvěma zlomenými žebry, kvůli nímž už nemůže pokračovat.

Čtyřiatřicetiletý Američan Vande Velde byl jedním z mnoha jezdců, kteří během belgické etapy z Bruselu do Spa skončili na zemi ve sjezdu z průsmyku Stockeu. Málo vídanou sérii karambolů způsobila podle agentury AP nehoda motocyklu, z nějž se jen několik minut před příjezdem pelotonu vylil olej.

Čtěte také

Pádu se tak nevyhnuli ani největší favorité Lance Armstrong, Alberto Contador, Andy Schleck či česká naděje Roman Kreuziger. Na rozdíl od Vande Veldeho však vyvázli ze svých nehod bez větších zranění. Vande Veldeho kolegové z týmu Tyler Farrar a Julian Dean budou navzdory zranění po pádu v Tour pokračovat, i když například sedmý muž sobotního prologu Farrar si zlomil zápěstí. "Všech devět členů týmu Garmin-Transitions etapu dokončilo a demonstrovalo tak svou odvahu a oddanost týmu, sportu a Tour de France," uvedla stáj v tiskovém prohlášení.

Bývalý Armstrongův kolega z týmu US Postal Vande Velde je v poslední době jedním z největších smolařů pelotonu. Letos už musel kvůli zlomenému ramenu odstoupit z Gira d'Italia a poté si v závodě Kolem Švýcarska zlomil tři žebra. Na Giru měl také loni těžký pád, který odnesl pěti zlomenými obratli, pánví a žebry.

O jednoho člena přišla před dnešní třetí etapou také německá stáj Milram, která už nemůže počítat s Nikim Terpstrou. Nizozemec neodstoupil kvůli zranění, ale horečce, poté co ho nemoc sužovala už několik dnů.

Autor:

KOMENTÁŘ Jindřicha Forejta: Jak prezident mohl z ARO jmenovat šéfa soudu

Premium Proč mohl prezident republiky v úterý 12. října bez komplikací jmenovat předsedu Krajského soudu v Brně, i když řadové...

Manželé v sukních. Gender Blender boří stereotypy v oblékání

Premium Oblékají se podle vlastních pravidel a svými outfity boří společenské konvence. Manželský pár Michaela a Vlastimil...

Dieselům hrozí paralýza. Drahý plyn brzdí výrobu AdBlue, auto bez něj nejede

Premium Majitelé moderních dieselových aut mohou mít brzy velké problémy. Znehybnit jejich auta může nedostatek plynu. Za vším...

Zapojte se do testu lahviček MAM Anti-Colic. Výběr tentokrát necháme na vás!
Zapojte se do testu lahviček MAM Anti-Colic. Výběr tentokrát necháme na vás!

V prvních měsících života se mohou u miminka náhle objevit kolikové záchvaty. Předcházet se jim dá i výběrem lahvičky se spodní ventilací. A právě...

Mohlo by vás zajímat