27. listopadu 2008 17:07 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Favoritem budeme v Žilině my, říká kapitán Brabec

Kapitán Slavie Erich Brabec.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kapitán Slavie Erich Brabec. | foto: ČTK

PRAHA Kdyby před osmi týdny někdo kapitánovi fotbalové Slavie Erichu Brabcovi (31) řekl, že jeho gól v rumunské Vaslui zůstane jediným zásahem jeho týmu v evropských pohárech, nevěřil by. Přesto je Brabec jediným pohárovým střelcem Slavie i před dnešním utkáním v Žilině.

* Změní se to na Slovensku?

V lize nám to střílí, ale v pohárech zatím ne. Ale věřím, že ty zbývající zápasy nám střelecky vyjdou a že góly, které nás posunou do jarní fáze, vstřelíme.

* Proč v lize střílíte jeden gól za druhým, a v pohárech ne?

V pohárech je vždy na všechno mnohem méně času. Zatímco v lize víme, že soupeře dokážeme přehrát, i když budeme prohrávat, v pohárech rozhoduje jedna chyba.

* Loni jste si v Žilině zahráli o postup do Ligy mistrů. Je to zvláštní, vracet se na stejný stadion?

Loni jsme tam jeli autobusem, teď letíme, takže je to příjemnější. Známe jejich stadion a prostředí, což by mohla být naše výhoda. Ale to se teprve ukáže.

* Co víte o současné Žilině?

Dívali jsme se na jejich poslední zápas na Slovanu Bratislava. Žilinu ten zápas nezastihl v dobré formě, ale doma bude silnější. I tak ale jedeme do Žiliny jako favorit.

* Berete to tak, že potřebujete vyhrát?

Určitě. Ten, kdo zápas vyhraje, bude mít větší šanci postoupit. Kdybychom šli do posledních dvou zápasů s Hamburkem a Ajaxem s tím, že máme na kontě tři body, bylo by to lepší.

* Nedávno jste ale ztratili body v Českých Budějovicích a s Teplicemi jste poprvé v Edenu prohrávali. Neuvadá forma Slavie?

Myslím, že je stále stejná. Naopak si daleko víc cením vítězství nad Teplicemi, protože se nerodilo zrovna lehce. Ale hráli jsme svoj i hru a bylo jen otázkou času, kdy nastřílíme další góly.

Najdete na Lidovky.cz