Úterý 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch

Federer bude hrát o finále se Safinem

21:55
LONDÝN - První hráč světa Roger Federer postoupil do semifinále Wimbledonu a dva zápasy ho dělí od šestého triumfu ve slavném turnaji za sebou. Švýcarský tenista dnes zdolal Chorvata Maria Ančiče snadno 6:1, 7:5 a 6:4. Za čtyřiašedesátou výhrou na trávě za sebou jej nezastavila ani dešťová přestávka v průběhu druhého setu.

Federer jde tvrdě za obhajobou. foto: ČTK

Ančič je posledním hráčem, který dokázal Federera na trávě v All England Clubu porazit, dnes však na překvapivý úspěch z prvního kola z roku 2002 nenavázal. Švýcarský favorit zvítězil za hodinu a 42 minut a v letošním ročníku ještě neztratil ani set. Bilanci s Ančičem, který je momentálně na 43. místě světového žebříčku si vylepšil na šest vítězství a jedinou porážku.

V semifinále vyzve světovou jedničku Rogera Federera Rus Marat Safin. Ten se poprvé v kariéře probojoval na londýnské trávě mezi nejlepší čtyřku, když zdolal po setech 3:6, 7:5, 7:6 a 6:3 Španěla Feliciana Lópeze. Safin se s Federerem utkal již desetkrát, ale pouze dvakrát odešel z kurtu jako vítěz. Oba soupeři se naposledy střetli loni právě ve Wimbledonu, kdy ve třetím kole favorizovaný Švýcar nepovolil svému soupeři ani jeden set.

Výsledky:

Muži:

Dvouhra - čtvrtfinále:

Federer (1-Švýc.) - Ančič (Chorv.) 6:1, 7:5, 6:4, Safin (Rus.) - F. López (31-Šp.) 3:6, 7:5, 7:6 (7:1), 6:3.

Ženy:

Čtyřhra - čtvrtfinále:

Blacková, Huberová (1-Zim./USA) - Azarenková, Peerová (6-Běl./Izr.) 7:5, 7:6 (7:4), S. Williamsová, V. Williamsová (11-USA) - Matteková, Mirzaová (13-USA/Ind.) 6:4, 6:3, Raymondová, Stosurová (16-USA/Austr.) - Makarovová, Sfarová (Rus./Tun.) 6:4, 6:3.

Smíšená čtyřhra - 3. kolo:

M. Bryan, Srebotniková (1-USA/Slovin.) - Damm, Šuaj Pcheng (14-ČR/Čína) 7:6 (7:4), 6:2.