12. března 2007 9:18 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Federer prohrál. Byl šest výher od rekordu

Roger Federer po sedmi měsících prohrál a přišel o šanci překonat rekord. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Roger Federer po sedmi měsících prohrál a přišel o šanci překonat rekord. | foto: JEFF GROSS AFP

INDIAN WELLS Roger Federer překvapivě poprvé po sedmi měsících prohrál a přišel tak o dobrou příležitost vyrovnat rekord Argentince Guillerma Villase z roku 1977. Jeho přemožitelem se stal Guillermo Caňas.

Vítězná série nejlepšího současného tenisty na světě Rogera Federera senzačně skončila už ve druhém kole turnaje v Indian Wells. Na svědomí ji měl Argentinec Guillermo Caňas, který v neděli zaskočil švýcarského suveréna výhrou ve dvou setech 7:5 a 6:2.

Federer prohrál poprvé po sedmi měsících a přišel o šanci vyrovnat rekordní bilanci jiného argentinského hráče Guillerma Villase z roku 1977.

Villas tehdy neprohrál 46 utkání za sebou, Federerova vítězná série se zastavila na čísle 41. Přemožitele našel poprvé od loňského srpna a stal se jím překvapivě Caňas, který se do hlavní soutěže dostal jako takzvaný lucky loser díky zranění Belgičana Xaviera Malisse.

Federer dělal hodně chyb
"Hrál moc dobře. Nevyužil jsem svoje šance a na konci za to zaplatil. Neřekl bych, že já jsem hrál mizerně, prostě on výborně. Takže je to ok," řekl novinářům pětadvacetiletý Federer, který v Indian Wells vyhrál poslední tři ročníky tamního Masters a na okruhu ATP útočil na osmý titul za sebou.

V zápase s o čtyři roky starším Caňasem se ale dopustil nezvykle vysokého počtu chyb a servis si prohrál hned dvakrát v obou setech. Zato jemu samotnému se v celém utkání, trvajícím 98 minut, podařil jediný brejk.

Jeho úspěšnost při vlastním podání nedosáhla ani 70 procent. Caňas tak slavil
největší úspěch od zářijového návratu na kurty po patnáctiměsíčním trestu za doping.

Na rozdíl od Federera na turnaji dotovaném částkou 3,28 milionu dolarů pokračuje Jan Hernych, který vyřadil jiného Argentince Agustina Calleriho výsledkem dvakrát 6:3. Příštím soupeřem posledního českého zástupce ve dvouhře bude čtvrtý nasazený Rus Nikolaj Davyděnko.

Lidovky.cz, ČTK

TIPY NA PODZIM: Knížky, které vám zpříjemní chladné večery
TIPY NA PODZIM: Knížky, které vám zpříjemní chladné večery

Knížka, deka, čaj... zní to jako klišé, ale pořád jde o jednu z nejlepších trojic, se kterými můžete strávit podzimní večer.