25. června 2008 16:39 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Fenin kvůli rvačce přišel o reklamu

Fenin si pěkně zavařil. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Fenin si pěkně zavařil. | foto: ČTK

PRAHA Pro útočníka fotbalové reprezentace Martina Fenina má jeho rvačka u jednoho z pražských barů v noci z pondělí na úterý negativní ohlas také mezi jeho reklamními partnery.

Jednadvacetiletý útočník se měl dnes společně se spoluhráčem z národního týmu Liborem Sionkem představit na akci firmy Gillette, ale její vedení z ní hráče bundesligového Frankfurtu na poslední chvíli odvolalo poté, co se v médiích v úterý večer a dnes objevily podrobnosti o Feninově výstřelku.

Vicemistr světa do 20 let z loňského roku údajně popíjel se svými parťáky Milanem Barošem, Tomášem Ujfalušim a Radoslavem Kováčem, v úterý nad ránem se pak s posledně jmenovaným na ulici zapojil do bitky. "Ano, nevzít Martina na dnešní reklamní akci bylo z popudu našeho klienta. Zvážili, že by to v tuto chvíli asi nebylo úplně vhodné," řekl novinářům David Trávníček ze společnosti Sport Invest, která Fenina manažersky zastupuje.


Firma dnes Fenina chtěla na pražském Staroměstském náměstí využít při předávání 752 míčů, které připadly dětem z dětských domovů a malým talentům z 13 prvoligových klubů. Nakonec na všechno zůstal sám Sionko. Fenin se dopoledne dozvěděl o tom, že na reklamní akci chodit nemá. V zákulisí se spekuluje o tom, že mohl přijít o sumu dosahující až 100 tisíc korun.


Trávníček se domnívá, že Fenina jeho noční eskapády v očích jeho sponzorů a potenciálních reklamních partnerů nepoznamenají. "To, co se stalo, by si reprezentant samozřejmě dovolit neměl, pro jeho image to není dobré. Ale zásadní význam by to snad mít nemělo," uvedl Trávníček s tím, že Fenin ještě dostane v dohledné době důrazné "kázání" od svých manažerů.


Na hráčovo vyjádření byli dnes odpoledne zvědaví i zástupci médií, ale žádné reakce z Feninových úst se nedočkali. Talentovaný útočník víceméně jen zopakoval své prohlášení z úterka. "Potyčku nepopírám, vše skončilo bez vážných následků. Mrzí mě, že k tomu došlo. Myslím si, že kamaráda by se zastal každý," uvedl Fenin, který popřel, že při bitce do své "oběti" kopal. "O kopání do ležícího člověka nic nevím," dodal Fenin.


Na vysvětlení celé události jsou ale každopádně zvědaví šéfové Frankfurtu, kde Fenin od ledna působí. Předseda klubového představenstva Heribert Bruchhagen si prý mladého Čecha zavolá "na kobereček" hned po jeho návratu z dovolené. "Budu chtít slyšet, vyžádám si od něj vysvětlení. Momentálně nás to příliš nevzrušuje, i když nás ty zprávy samozřejmě nepotěšily," citovala Bruchhagena agentura SID.

Lidovky.cz, ČTK