2. prosince 2008 15:02 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Ferrari chce postavit italský bob pro olympiádu

Rychlý jako formule 1? | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Rychlý jako formule 1? | foto: AFP

Maranello Automobilka Ferrari chce postavit závodní bob, na němž by Italové mohli získat zlaté medaile na olympijských hrách 2010 ve Vancouveru. První model už konstruktéři z Maranella ve spolupráci s milánskou univerzitou vytvořili a otestovali ho v ledovém korytu v italské Cesaně.

"Bob je autu velmi podobný, chybí mu jenom motor a kola," řekl s úsměvem šéf Ferrari pro aerodynamiku Ferdinando Cannizzo. Společně s dalšími spolupracovníky 45 dnů analyzovali současný bob italských reprezentantů, na který nainstalovali 200 senzorů. Na základě rozboru chování při závodech navrhli vylepšení a vytvořili prototyp.

Podle trojnásobného účastníka olympijských her Fabrizia Tosiniho, který novinku z dílny Ferrari testoval, se nový bob od toho starého výrazně liší.

V novém stroji se mimo jiné mohou jezdci mnohem pohodlněji usadit.

Vývoj bobu je však v počátcích, ještě do Vánoc chce Ferrari absolvovat další testování. Poprvé by měl být stroj nasazen v příští sezoně Světového poháru těsně před olympiádou ve Vancouveru. Ferrari tím chce mimo jiné zabránit tomu, aby novinku okopírovala konkurence.

ČTK

Advantage Consulting, s.r.o.
SPECIALISTA - PERSONÁLNÍ A MZDOVÁ PROBLEMATIKA

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 35 000 - 50 000 Kč

Najdete na Lidovky.cz