7. října 2008 13:55 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Ferrari se vrátí od semaforu k 'lízátku'

Přestože Ferrari vyráželo do závodu v Singapuru z 1. a 3. místa, nezískalo ani jeden bod. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Přestože Ferrari vyráželo do závodu v Singapuru z 1. a 3. místa, nezískalo ani jeden bod. | foto: ČTK

MILÁN Italská stáj formule jedna Ferrari se po selhání techniky při závodu v Singapuru vrátí k tradiční signalizaci ukončení zastávky v boxech pomocí "lízátka". V předchozích Grand Prix Italové používali jako novinku semafor, ale brazilský pilot Felipe Massa posledně na jeho chybný pokyn vystartoval předčasně s palivovou hadicí v nádrži.

Semafor obvykle pracuje automaticky, ale v Singapuru byl přepnut na manuální ovládání. Mechanik omylem rozsvítil předčasně zelenou a připravil Massu o šanci na úspěch v premiérovém závodě za umělého osvětlení. Brazilec tak na lídra mistrovství světa Lewise Hamiltona tři závody před koncem ztrácí sedm bodů.

Od nedělní Velké ceny Japonska Ferrari bude stejně jako ostatní týmy znovu používat takzvané lízátko, které drží mechanik před monopostem. "V této chvíli potřebujeme klid, proto se vracíme ke starému systému," oznámil dnes šéf týmu Stefano Domenicali.

ČTK