22. listopadu 2011 23:36 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Ferrari vábí Hamiltona. Přestup ale není příliš reálný

Lewis Hamilton. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Lewis Hamilton. | foto: ČTK

Nikdy nekončící příběh. Kolem pilota formule 1 Lewise Hamiltona se množí další spekulace. Podle anglického bulvárního deníku Daily Star chce britského jezdce zlanařit Ferrari. Poukazuje především na to, že druhý jezdec italské stáje Filipe Massa nesplňuje očekávání.

Šlo by o velkolepý přestup, kdyby Hamilton zamířil do ferrari. Dokud ale obchod není uzavřený, jde spíše o pouhé spekulace. Barvy italské stáje totiž hájí Fernando Alonso, který v roce 2007 jezdil za McLaren spolu s Hamiltonem. Mezi oběma piloty však byly napjaté vztahy, a tak tým musel Španěla ze smlouvy vyplatit a nechal si pouze svého "odchovance" Hamiltona.

"V horizontu příštích dvou třech sezon přestup Hamiltona do ferrari není příliš reálný. Britovi sice na konci roku 2012 končí smlouva, ale myslím, že není důvod k tomu, aby tým opustil. Za prvé se v McLarenu cítí jako doma, jelikož je jeho členem de facto od svých 11 let, kdy jej McLaren začal podporovat, a za druhé by za něj McLaren asi jen těžko našel lepšího jezdce," říká expert Jakub Knoll.

Massa musí přidat

Ferrari se poohlíží jinde, protože Massa nepodává příliš dobré výkony. Brazilský jezdec v letošní sezoně ztrácí na svého kolegu téměř 150 bodů v pořadí šampionátu. "Je velmi pravděpodobné, že se s Ferrari na konci roku 2012 rozloučí. Musel by v příštím roce podávat mnohem lepší výkony než letos," tvrdí Knoll. Jeho slova potvrzuje i prezident stáje Luca di Montezemolo. "V roce 2012 od něj očekáváme velké věci, pak se rozhodneme, jak budeme dál postupovat. Řekněme, že se musí příští rok osvědčit."

Sám Massa si je vědom toho, že sezona nebyla pro ferrari ideální. "Tento ročník pro mě nebyl nejlepší, ale to ani pro tým."

Nabízí se tak otázka, kdo by mohl eventuelně Massu nahradit? Ti, co už jezdí v F1, patří mezi nejlepší piloty na světě. Proto tak rozdíly mezi nimi jsou minimální. "V úvahu připadá Rosberg, i když nově prodloužil kontrakt s Mercedesem. Nebo třeba Peréz, jenž jezdí za Sauber. Ten je navíc i členem Ferrari Academy," dodává Knoll.

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!