Finále Fed Cupu bez překvapení. Neznámé Rusky prohrávají s Itálí 0:2

B. J. King Cup

17:26aktualizováno  18:09
CALGIARI (Itálie) - Italské tenistky vedou ve finále Fed Cupu nad Ruskem po úvodním dnu 2:0 a jedna výhra je dělí od zisku trofeje. Do očekávaného vedení se domácí výběr v Cagliari dostal díky vítězství Roberty Vinciové 5:7, 7:5, 8:6 nad Alexandrou Panovovou a výhře Sary Erraniové 6:1, 6:4 nad Irinou Chromačevovou.

Ruská tenistka Alexandra Panovová foto: Reuters

Finále tenisového Fed Cupu v Cagliari

Itálie - Rusko 2:0 po prvním dnu
Vinciová - Panovová 5:7, 7:5, 8:6
Erraniová - Chromačevová 6:1, 6:4

Vinciová byla před zápasem se 136. hráčkou žebříčku jasnou favoritkou, na výhru se však nečekaně nadřela. Ve druhém setu musela světová třináctka za stavu 3:5 při soupeřčině servisu odvracet tři mečboly a šanci ukončit zápas nabídla Panovové i v rozhodující sadě. Přesto po třech hodinách a 15 minutách došla Vinciová k vítězství.

Druhý duel měl jasnější průběh. Světová sedmička Erraniová sice ve druhém setu prohrávala 1:3 a 2:4, nakonec ale hráčku ze třetí stovky pořadí WTA Chromačevovou porazila a v úvodním nedělním duelu s Panovovou může domácímu celku zajistit čtvrtý fedcupový titul. Italky, které v semifinále vyřadily české vítězky uplynulých dvou ročníků, vyhrály týmovou soutěž poprvé v roce 2006 a pak v letech 2009 a 2010. Ruský celek, jemuž se před nominací na finále z různých důvodů omluvilo jedenáct hráček, má na kontě čtyři tituly.

eMimino soutěží: Vyhrajte balíček v hodnotě 1 000 Kč z dm drogerie

Milovníci kosmetiky pozor! Tento týden soutěžíme o pět velkých balíčků v celkové hodnotě 5000 Kč. Zapojte se do soutěže a vyhrajte lákavý balíček...