4. července 2014 10:47 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Povzbuzuje jí i Sheldon Cooper, teď chce Bouchardová pokořit Kvitovou

Kanaďanka Eugenie Bouchardová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kanaďanka Eugenie Bouchardová. | foto: ČTK/AP

LONDÝN/PRAHA Její letošní grandslamová bilance je impozantní. Semifinále v Austrálii, semifinále v Paříži, (zatím) finále Wimbledonu. Co by za to další hráčky ze špičky daly... Jenže Eugenii Bouchardové to nestačí. Není jen pohlednou tvářičkou s talentem. Její cílevědomost jí velí dobýt co nejdříve velký triumf. Nejlépe v sobotu, kdy se utká o wimbledonský titul s Petrou Kvitovou.

Nejslavnější rolí herce Jima Parsonse je geniální fyzik Sheldon ze seriálu Teorie velkého třesku. Sheldon dokáže na počkání vysypat z rukávu všechny možné matematické rovnice, ale když přijde na kontakt se ženami, je, mírně řečeno... nesvůj.

Tentýž Sheldon, tedy Parsons, nyní dorazil do Londýna - a je zřejmě nejslavnějším fanouškem kanadské tenistky Eugenie Bouchardové. Hráčky, která je idolem statisíců příznivců. Jenže z nich všech si nejvíce hýčká právě amerického herce.

„Je úžasné, že je můj fanoušek, protože já jsem asi největší jeho fanynka,“ řekla 20letá tenistka. „Psal mi maily po každém zápase, co jsem hrála. Je pozitivnější než celý můj tým dohromady. Je osvěžující dostat pěkný e-mail s vykřičníky a smajlíky.“

Parsons tak z hráčské lóže sledoval famózní tažení rodačky z Montrealu, která bez ztráty setu prolétla až do finále Wimbledonu. To vše teprve při její druhé účasti na nejslavnějším grandslamu!

A ještě nemusí být konec. Ještě jedna překážka čeká. Petra Kvitová.

Dosud jediný vzájemný zápas loni v Torontu vyhrála Češka. „Má ráda trávu a má nějaké dobré zbraně, takže se na to musím nachystat. Myslím, že si obě půjdeme pro vítězné míče, takže to bude velmi dobrý zápas.“

Bouchardová dostala jméno po princezně Eugenii z Yorku, urozené dceři britského prince Andrewa. Přízvisko princezna si brzy vydobyla i v tenisovém světě. Elegantní, dravá, sebevědomá. „Postup do finále? Ne, nebylo to překvapení. Čekám od sebe dobré výsledky,“ řekla třeba po výhře nad Simonou Halepovou v semifinále. 

Kvitová o soupeřece

„Skvěle se hýbe. Hraje agresivně od základní čáry. Myslím, že si teď hodně věří.“

Na kurtu boduje agresivním pojetím, k tomu se skvěle pohybuje, odolná je také psychicky.

I proto ve 20 letech válí, příští týden nakoukne poprvé v kariéře do elitní desítky žebříčku WTA. Dokázala se stát fenoménem v hokeji zaslíbené Kanadě, vždyť se jako první hráčka z této země dostala do finále grandslamu v singlu. 

Gratulace jí posílá premiér Stephen Harper, povzbuzuje ji třeba i legenda NHL Wayne Gretzky nebo zpěvák Bryan Adams. Přes Twitter ji už mnoho fanoušků požádalo o ruku. „Moc to nekontroluju, ale jsou to dobré pokusy. Vždycky je šance, že přes Twitter řeknu ano,“ pravila se smíchem. 

„Genie“ v lecčems připomíná jinou blondýnku Marii Šarapovovou. „Lichotí mi přirovnání k někomu, kdo vyhrál pět grandslamů. Ale chci být sama sebou,“ vyhlašuje.

První grandslam vyhrála Šarapovová před 10 lety. Jako mladá senzace ve Wimbledonu. A stejně jako letos Bouchardová byla tehdy ruská tenistka nasazenou třináctkou...

Zabrání Kvitová opakování historie?

Ondřej Novotný

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!