Triumf Volkswagenu. Finskou rallye opanoval Latvala před Ogierem

13:29aktualizováno  14:08
JYVÄSKYLÄ - Jari-Matti Latvala vybojoval před domácími fanoušky podruhé v kariéře vítězství ve Finské rallye. Pilot Volkswagenu vyhrál souboj s týmovým kolegou Sébastienem Ogierem, těsný náskok před úřadujícím mistrem světa uhájil i v dnešní závěrečné etapě.

Fin Jari-Matti Latvala opanoval domácí Finskou rallye. foto: ČTK/AP

Latvala před Francouzem zvítězil o 3,6 sekundy a triumfoval potřetí v sezoně.

V průběžném pořadí šampionátu dál drží vedení obhájce titulu Ogier. Na kontě má 187 bodů, Latvala za ním zaostává o 44 bodů. Za oběma suverény, kteří si rozdělili vítězství ve všech dosavadních osmi závodech sezony, je s velký odstupem třetí Nor Andreas Mikkelsen.

Francouz Sebastien Ogier se svým Volkswagenem Polo WRC během Finské rallye.

Oba jezdci Volkswagenu dominovali stejně jako v celé sezoně i ve Finsku. Z 26 rychlostních zkoušek vyhrál 13 Latvala a o jednu méně Ogier. "Druhé místo je o tomto víkendu dobré, s Jarim-Mattim to byl úžasný souboj. Dostal bych ho jedině v případě, že by udělal nějakou chybu," připustil Ogier.

Martin Prokop Finskou rallye nedokončil, havaroval v jedenácté rychlostní...

Latvala vedl po sobotním programu o 3,4 sekundy a v dnešních závěrečných třech erzetách svůj minimální náskok uhájil. Na třetím místě dojel Brit Kris Meeke, jenž s citroënem zaostal za devětadvacetiletým Finem o 50,6 sekundy. Po páteční havárii soutěž nedokončil Čech Martin Prokop.

Finská rallye, 8. podnik mistrovství světa v automobilových soutěžích:

1. Latvala, Anttila (Fin./VW Polo-R) 2:57:23,2, 2. Ogier, Ingrassia (Fr./VW Polo-R) -3,6, 3. Meeke, Nagle (Brit., Ir./Citroën DS3) -50,6, 4. Mikkelsen, Flöene (Nor./VW Polo-R) -1:52,5, 5. Hirvonen, Lehtinen (Fin./Ford Fiesta RS) -2:49,7, 6. Hänninen, Tuominen (Fin./Hyundai i20) -4:29,0, ...Prokop, Tománek (ČR/Ford Fiesta RS) odstoupili po havárii v 2. etapě.

Průběžné pořadí MS (po 8 z 13 dílů): 1. Ogier 187 b., 2. Latvala 143, 3. Mikkelsen 95, 4. Östberg (Nor./Citroën DS3) 66, 5. Hirvonen 62, 6. Meeke 54, ...9. Prokop 31.