22. listopadu 2007 10:29 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Folk místo míče

PRAHA Vládne tu pohoda, hlásil včera odpoledne z obrazovky ČT moderátor pořadu „Folková setkání“. Na pódiu v televizním studiu se střídali bardi s kytarou, publikum spokojeně tleskalo.

Jaká pohoda asi v té době vládla v hospodách, kam se řada lidí tradičně vypravila sledovat závěrečný duel českých fotbalistů v kvalifikaci o EURO 2008 na Kypru? Měli smůlu.

Kvůli „technickým problémům na kyperské straně“ totiž fanoušci neviděli celých čtyřicet minut první půle. Obraz naskočil až pět minut před poločasovým hvizdem, kdy už český tým dávno vedl 1:0.

Komentátor se sice na začátku zápasu snažil utkání zprostředkovat alespoň hlasem, ale brzo rezignoval. Zmizel jeho komentář, pak i fotbalové studio, a vzápětí na naštvané fanoušky z obrazovky vybafla armáda folkových zpěváků.

Ano, technické problémy se dají omluvit a pochopit. Kdo ale přišel na náhradní „řešení“, které spočívalo v masáži natěšených fotbalových příznivců tklivými tóny akustických kytar? Copak ČT nemá pro tyto kolapsy v zásobě stylově podobné pořady?

Možná je ale všechno jinak a mazaní dramaturgové v předtuše nudného zápasu připravili diváky na fotbalový „zážitek“ stejně nudným pořadem.